Euro
15.3563
-1.1%
Dolar
13.561
-0.81%
Altın
775.19
-0.46%
Borsa
1.81
0%
Bitcoin
760.390
4.59%
5ºC
İstanbul
Çok bulutlu 5 C

  Antalya'da köylülerin atlarını vurdular

  Antalya'da köylülere ait 9 at, yayladaki merada av tüfeğiyle vurularak öldürülmüş halde bulundu.
  • 14.07.2016 - 12:05
  Antalya'da köylülerin atlarını vurdular

  Konyaaltı ilçesine bağlı Doyran Mahallesi Geyikbayırı mevkisinde sürülerini otlatan çobanlar, telef olan atları görünce durumu jandarmaya bildirdi. Ekipler, saçma izleri bulunan atlarla ilgili tutanak tutarak, olayı gerçekleştiren kişi ya da kişilerin yakalanması için çalışma başlattı. Yaylada çobanlık yapan Hüseyin Kılar, ölü atları görünce büyük şok geçirdiklerini söyledi.

  Antalya da köylülerin atlarını vurdular #1

  "YENİ DOĞMUŞ ATA BİLE ATEŞ ETMİŞLER"

  Atların yıllardır meralarda gezdiğini ve yaylanın en önemli güzelliklerinden olduğunu belirten Kılar, "Yeni doğmuş bir ata bile ateş etmişler. Yaralı halde bulduğumuz tay yayılamıyor, süt emiyor. Bu tayın alınarak bakılması gerekiyor. Bu tay da birkaç güne ölebilir." diye konuştu. Çoban Hasan Ali Demirkıran da keçilerini otlatırken meralarda sürekli gördüğü atları silahla vurulmuş halde bulduğunu anlattı.

  Antalya da köylülerin atlarını vurdular #2

  "BAZI ATLAR YARALI HALDE DAĞLARA KAÇMIŞ"

  Bazı atların yaralı halde dağlara doğru kaçtığını dile getiren Demirkıran, "9 atın ölüsünü bulduk. Dağlara yaralı halde giden başka atlar da ölmüş olabilir. Atların hiçbir suçları, günahları yok. Sadece burada özgürce yaşıyorlardı. Meraların otlarını yediği için vurduklarını tahmin ediyoruz. Çok üzüldüm. Çok güzel atlardı. Bu güzelliklere nasıl kıydılar anlamıyorum." ifadelerini kullandı.

  Antalya da köylülerin atlarını vurdular #3

  ATLARI İÇİN GÖZYAŞI DÖKTÜ

  Ölen 6 atı için gözyaşı döken Hamit Akmak da atları satmaktan vazgeçip ziyaretçiler ve torunlarının görmesi için meraya saldığını belirterek, "Yaz, kış onları takip ediyordum. Çok üzüldüm. Ailemizden biri gibiydiler. Özgürce yayılsınlar, koşsunlar diye salmıştım ama vurup öldürdüler." şeklinde konuştu.

  Antalya da köylülerin atlarını vurdular #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir