Euro
15.3400
0.15%
Dolar
13.5429
0.10%
Altın
789.6090
0.02%
Borsa
1,979.83
-5.08%
Bitcoin
578.558
0.58%
2ºC
İstanbul
Bulutlu 2 C

  Lisedeki patlama tatbikatı gerçeğini aratmadı

  Zonguldak'ın Ereğli ilçesindeki lisede, senaryo gereği LPG'li otomobilde meydana gelen patlamaya müdahale edildi.
  • DHA
  • 21.04.2016 - 18:30
  Lisedeki patlama tatbikatı gerçeğini aratmadı

  Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), 112 Acil Servis, polis ve itfaiye ekiplerinin birlikte gerçekleştirdiği tatbikatta, senaryo gereği okul bahçesinde LPG’li otomobil patladı.

  YANAN ARAÇLAR SÖNDÜRÜLDÜ

  Patlamanın ardından yaralanan öğrencilere ilk müdahaleyi arkadaşları yaptı. Ardından haber verilmesiyle okula gelen ekipler, yaralılara müdahalede bulundu. Yanan araç ise itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Yaralılar, sağlık durumlarına göre ayrıldıktan sonra en ağrından başlanarak hastaneye kaldırıldı.

  Lisedeki patlama tatbikatı gerçeğini aratmadı #1

  GERÇEĞİ ARATMADI

  Bina içinde yaralanan öğrenciler de itfaiye tarafından halat yardımıyla dışarı çıkartıldı. Senaryo gereği patlama sırasında öğrencilerden bazıları öldü. Ölen öğrencilerin üzeri örtüldü. Tatbikat gerçeğini aratmadı.

  Lisedeki patlama tatbikatı gerçeğini aratmadı #2

  İl Sağlık Müdür Yardımcısı Emre Karaahmetoğlu, tatbikatta yaralılara yaklaşım, sahra çadırının kurulması, olay yerinin ayarlanması ve triaj yöntemleri konusunda uygulamalar yaptıklarını söyledi. 80 personelle tatbikatı en verimli şekilde tamamladıkalrını ifade eden Karaahmetoğlu, şöyle dedi:

  Lisedeki patlama tatbikatı gerçeğini aratmadı #3

  "Öğrenci arkadaşlarımız da bizlere yardımcı oldular. Öğrenciler için unutulmaz bir anı. Hem de yakın zamanda biz sağlık çalışanlarına katılacakları için gelecekte nelerle karşılaşabileceklerini görme anlamında çok faydalı olduğunu düşünüyorum."

  Lisedeki patlama tatbikatı gerçeğini aratmadı #4


  Lisedeki patlama tatbikatı gerçeğini aratmadı #5

  Lisedeki patlama tatbikatı gerçeğini aratmadı #6

  Lisedeki patlama tatbikatı gerçeğini aratmadı #7


  Görüş Bildir