Euro
9.7032
-0.14%
Dolar
8.1546
0.27%
Altın
457.35
-0.42%
Borsa
1.393
-1.65%
Bitcoin
490.221
-0.33%
7ºC
İstanbul
Çok bulutlu 7 C

  Makedonyalı kalp hastası çocuğa Türkiye umut oldu

  İleri derecede kalp hastası 10 yaşındaki Emre Ömerov, tedavisi için ailesiyle Makedonya'dan İstanbul'a geldi.
  • AA
  • 24.12.2015 - 00:37
  Makedonyalı kalp hastası çocuğa Türkiye umut oldu

  Makedonyalı kalp hastası çocuğa Türkiye umut oldu #1

  AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca ve Türkiye Beyazay Derneği Başkanı Lokman Ayva'nın, 19-22 Kasım tarihlerinde gerçekleştirdikleri Türkiye-Makedonya Dostluk Günleri etkinlikleri kapsamında, Doğu Makedonya'daki yörük köylerini ziyaretleri sırasında tanıştıkları kalp hastası Ömerov'un tedavisinin Türkiye'de gerçekleşmesi yönündeki girişimleri sonuç verdi.

  Kalp hastası Emre Ömerov, annesi Belgüzar Ömerova ve babası Yaşar Ömerov, Türk Hava Yolları'nın tarifeli seferiyle İstanbul'a geldi. Aileyi Atatürk Havalimanı VIP Salonu'nda Türkiye Beyazay Derneği Başkanı Ayva ile diğer ilgililer karşıladı.

  Burada AA muhabirinin sorusu üzerine baba Yaşar Ömerov, İstanbul'a gelmelerinde yardımcı olanlara teşekkür ederek, "Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve diğer herkese çok teşekkür ediyoruz. İnşallah çocuğumuz iyileşir" dedi.

  Makedonyalı kalp hastası çocuğa Türkiye umut oldu #2

  Türkiye Beyazay Derneği Başkanı Lokman Ayva da Doğu Makedonya'nın Radovis bölgesinin ve özellikle de Türk köylerinin çok fakir olduğunu belirterek, şunları söyledi:

  "Radovis'de Emre Ömerov adlı çocuğumuzun kalp hastası olduğunu öğrendik. Beyazay'ın önceden yurtdışında birçok faaliyetleri vardı ve 'O bölgede neler yapılabilir' diye düşündük. Bu yıl yoğun çalışma bölgesi olarak Makedonya'yı seçtik. Oraya AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca başkanlığında bir heyet gönderdik. Çocuğumuz sağlıklı olmadığı için okula gitmekte zorlanıyor. Türk Büyükelçiliği, Sağlık Bakanlığı ile görüştük ve onlar da tedavinin Türkiye'de yapılmasını uygun gördüler."

  Emre Ömerov ve ailesi daha sonra ambulansla tedavinin yapılacağı Mehmet Akif Ersoy Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir