Euro
9.3457
0.11%
Dolar
7.8247
-0.01%
Altın
447.23
0.05%
Borsa
1.284
0%
Bitcoin
151.749
6.33%
8ºC
İstanbul
Çok bulutlu 8 C

  Mardin'de şehit kaymakam Muhammet Fatih Safitürk unutulmuyor

  10 Kasım 2016'da makamına yerleştirilen bombanın infilak ettirilmesiyle hayatını kaybeden Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Muhammed Fatih Safitürk, Derikliler tarafından unutulmuyor.
  • DHA
  • 10.11.2020 - 14:51
  • Güncelleme : 10.11.2020 - 16:19
  Mardin'de şehit kaymakam Muhammet Fatih Safitürk unutulmuyor

  İçişleri Bakanlığı kararıyla 2015 yılında Mardin'de Derik ilçesine kaymakam olarak atanan 35 yaşındaki Muhammed Fatih Safitürk, ardından belediye başkan vekili olarak görevlendirildi.

  Görevi süresince ilçe halkıyla sıcak ilişkiler kuran ve devletin sağladığı imkanları, halkla buluşturan Safitürk, halkın geçim kaynağı olan 'Derik Zeytini'ni dünya markası haline getirmek için de çeşitli çalışmalar yaptı.

  Safitürk, yaptığı bu çalışmalar sonucunda terör örgütü PKK'nın hedef ismi haline geldi.

  10 KASIM'DA BOMBA PATLATILDI

  10 Kasım 2016'da Atatürk'ü Anma Günü nedeniyle düzenlenen programın ardından makamına geçen Safitürk, buraya yerleştirilen bombanın infilak ettirilmesi sonucu ağır yaralandı.

  Derik Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Safitürk, buradan Kızıltepe Devlet Hastanesi'ne oradan da Gaziantep Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

  KURTARILAMADI

  Safitürk, 11 Kasım 2016'da yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit düştü. Tüm Türkiye'yi olduğu gibi Deriklileri de yasa boğan olayın acısı, aradan geçen 4 yıla rağmen dinmedi.

  Mardin de şehit kaymakam Muhammet Fatih Safitürk unutulmuyor #1

  YENİ DOĞAN BEBEKLERE, KAYMAKAMIN İSMİ VERİLDİ

  Safitürk'ün adı cadde ve sokaklara verilirken, Derikliler ev ve iş yerlerine astıkları fotoğraflarla hem terör örgütü PKK'ya tepkilerini hem de Safitürk'e olan sevgilerini gösterdi. Yeni doğan bebeklere de Muhammed Fatih ismi verilmeye başladı.

  Mardin de şehit kaymakam Muhammet Fatih Safitürk unutulmuyor #2

  "HER SABAH İŞE GELİNCE ONUN FOTOĞRAFINA BAKIYORUM"

  Derik Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Atman Elitaş, her sabah işe geldiğinde şehit kaymakam Safitürk'ün fotoğrafına baktığını belirterek, "Onu rahmetle anıyoruz. Bütün Derik halkına ve ailesine başsağlığı diliyoruz. Şehit Kaymakam 100 yıl geçse de kalbimizde yaşayacaktır ve unutulmayacaktır." dedi.

  Esnaf Murat Ayebe de şehit Safitürk'ü unutmayacaklarını, unutturmayacaklarını söyledi.

  Zeytin üreticisi Şirin Salim, şehit Safitürk gibi bir kaymakam bulamayacaklarını ifade ederek, "Kendisini çok seviyoruz. Derik için güzel hizmetler yaptı. Zeytinlerimizi iyi yerlere taşıdı." diye konuştu.

  Mardin de şehit kaymakam Muhammet Fatih Safitürk unutulmuyor #3

  "UNUTMAMAK İÇİN İKİZLERİNE MUHAMMED VE FATİH İSMİNİ VERDİ"

  Ev hanımı Fatime Erol, şehit kaymakam Safitürk'ü unutmamak için ikizlerine Muhammed ve Fatih isimlerini verdiklerini dile getirerek, "Muhammet Fatih ismi yaşasın diye yaptık. Allah ailesine ve bizlere sabır versin. Mekanı cennet olsun." ifadelerini kullandı.

  Şehit Muhammed Fatih Safitürk Anadolu Lisesi 11'inci sınıf öğrencilerinden Berivan Bağlar da, şehit kaymakamın öğrencilere çok destek olduğunu anlatarak, spor çalışmalarında onun elinden kupa aldığını ve hiçbir zaman unutmayacağını söyledi.

  Derik Spor Başkanı Akif Açan da, şehit kaymakamın her zaman kalplerinde olduğunu ve onu unutmadıklarını, unutmayacaklarını dile getirdi.

  Mardin de şehit kaymakam Muhammet Fatih Safitürk unutulmuyor #4

  Mardin de şehit kaymakam Muhammet Fatih Safitürk unutulmuyor #5

  Mardin de şehit kaymakam Muhammet Fatih Safitürk unutulmuyor #6

  Mardin de şehit kaymakam Muhammet Fatih Safitürk unutulmuyor #7

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir