Petrol
84.48
0.70%
Euro
19.3485
0.47%
Dolar
18.6373
0.06%
Altın
1.046
0.42%
Borsa
4923
0.00%
Bitcoin
309.636
0.47%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C

  Melezleme yöntemiyle doğan uzun saçlı keçiler

  Sivas’ta uzun ve taralı saçları ile dikkat çeken keçiler, kendilerini görenlere kuaför salonundan çıkmış gibi bir izlenim veriyor.
  • İHA
  • 21.12.2019 - 11:56
  Melezleme yöntemiyle doğan uzun saçlı keçiler

  Sivas’ta yaşayan Serkan Çakar tarafından yetiştirilen keçiler, saç şekilleri ile dikkat çekiyor.

  İLK KEZ KARŞILAŞIYOR

  Sanen ve Halen cinsi keçilerin melezlenmesi ile doğan uzun saçlı keçiler, diğer keçilerin iki katı bedelle alıcı buluyor. Görünümleriyle yüzlerde tebessüm oluşturan keçilerin sahibi Serkan Çakar, 4 buçuk yıldır hayvancılık yaptığını belirterek, kendisi de ilk kez uzun saçlı keçilerle karşılaştığını söyledi.

  Melezleme yöntemiyle doğan uzun saçlı keçiler #1

  "FİYATLARI DİĞERLERİNE GÖRE YÜKSEK"

  Çakar, “Şu an da 42 tane keçimiz var. Bazıları proje keçisi olduğundan dolayı saçları uzun. Biz onları melezleme yoluyla ürettik. Cins keçilerdir. Süt verimleri de çok yüksek. Gören insanların çok ilgisini çekiyor. Saçları uzun olduğu için değişik geliyor. Sevmeye, fotoğraf çekilmeye gelenler oluyor. Fiyatları diğerlerine göre daha yüksek." dedi.

  Melezleme yöntemiyle doğan uzun saçlı keçiler İZLE

  "ÇOK KOMİK BULUYORLAR"

  Sosyal medyada fazlasıyla ilgi gördüklerini söyleyen Çakar, "Devamlı karşılaştığımız bir durum değildi. 4 buçuk yıldır bu işi yapıyoruz. İlk defa böyle saçları uzun olan keçi çıktı. Sosyal medyada keçilerin fotoğraflarını durum olarak paylaştık. Keçileri insanlar gördü çok yorum aldı herkes gelip fotoğraf çekilmek istediler. Çok komik buluyorlar.” dedi.

  Melezleme yöntemiyle doğan uzun saçlı keçiler #2

  Melezleme yöntemiyle doğan uzun saçlı keçiler #3

  Melezleme yöntemiyle doğan uzun saçlı keçiler #4


  Görüş Bildir