Euro
10.3145
0.05%
Dolar
8.7625
0.01%
Altın
493.19
0.47%
Borsa
1.401
-0.43%
Bitcoin
388.715
4.08%
13ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 13 C

  Memur adayı ekranda adını görünce havalara uçtu

  Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin katılımıyla yapılan kura çekiminde ismi çıkan memur adayları büyük sevinç yaşadı.
  • İHA
  • 15.04.2016 - 14:59
  Memur adayı ekranda adını görünce havalara uçtu

  2015/2B grubu açıktan atama kuraları, elektronik ortam üzerinden Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci’nin katılımıyla Bakanlık Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

  KURA ÇEKİMİ YAPILDI

  510 adayın atamasının yapılacağı kura işlemi, Tüfenkci’nin bir tuşa basması ile başladı. Bakan Tüfenkci, ataması yapılacak olan adaylara tavsiyelerde bulunarak, "Gümrük idarelerinde çalışmak esasında sıradan bir devlet memurluğu değildir. Ticaretin her alanında daha güvenli bir uygulama yapılsın istiyoruz. İstiyoruz ki bizim iş adamlarımızın da dünyayla rekabet ederken rekabet gücünü artıralım, önlerini açalım. Ülkemizde yasal ticaret yapanların rekabet unsurları bakımından geriye düşmemesi için bizim onları korumamız lazım. Türkiye’nin gümrüklerinden kaçak malın içeriye girmemesi lazım. Bunun içinde arkadaşlarımızın azami dikkat göstermesi ve doğru bir yönde olması gerekiyor" ifadelerini kullandı.

  Ekranda ismini görünce havalara uçtu

  ADAYLARIN SEVİNÇ GÖZYAŞLARI

  Gözyaşlarına hakim olamayarak sevinç çığlıkları atan ataması yapılan adaylardan birinin eşi, "Eşime İstanbul çıktı. Bayadır bekliyorduk. Allah razı olsun, çok mutluyuz. Çok teşekkür ediyoruz Bakanımıza da, bakanlığımıza da. Ne diyeceğimizi bilemiyorum, tir tir titriyorum. Biz çok istiyorduk. Evliyiz, yıllardır bekliyorduk" dedi.

  Memur adayı ekranda adını görünce havalara uçtu #1

  Ataması yapılan bir başka aday ise, "Çok mutluyum İstanbul çıktığı için. 2013’te mezun oldum, 3 yıldır bekliyordum. İstanbul çıktığı için ayrıca sevinçliyim. Aslen Trabzonluyum, Kocaeli’de okudum. İstanbul’da yaşadığım için İstanbul çıkmasını çok istiyordum. İstanbul olacağını düşünüyordum, içimden öyle geçmişti açıkçası" ifadelerini kullandı.

  Memur adayı ekranda adını görünce havalara uçtu #2

  Ataması yapılan adaylar, kura işlemi bittikten sonra telefonlara sarılarak mutlu haberi ailelerine verdiler. Ataması yapılan bir adayın ailesi ise şunları söyledi: "Damadım için çok mutluyum. İstanbul Gümrük Kapısı çıktı, çok mutluyuz. Bu benim damadım, düğün yapacağız Allah kısmet ederse, işe girmesini bekliyorduk. İnşallah en kısa zamanda düğün hazırlıklarına başlayacağız."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir