Petrol
92.81
0.51%
Euro
18.257
0.06%
Dolar
17.9516
0.21%
Altın
1.016
-0.50%
Borsa
298
2.29%
Bitcoin
425.116
-1.35%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C

  Musluk hırsızı, caminin güvenlik kamerasına yakalandı

  Tokat'ta, kent merkezinde bulunan tarihi camilerden musluk çalan şahıs, kimlik tespiti sonrası yakalanarak gözaltına alındı.
  • İHA
  • 06.12.2019 - 15:40
  Musluk hırsızı, caminin güvenlik kamerasına yakalandı

  Tokat'ta bulunan Tarihi Alaca Mescid, Takyeciler ve Ulu Cami şadırvanlarındaki musluklar gece saatlerinde çalındı. 4 camiden toplamda 22 musluk çalan E.K. (26), Ulu Cami'de bulunan güvenlik kameralarına yakalandı.

  MUSLUKLARI TEKMEYLE KIRARAK ÇALDI

  Hırsızlık olayı, boşa akarak camiden taşan suyun vatandaşlar tarafından fark edilmesiyle anlaşıldı. Hırsızın, muslukları eliyle söktüğü, gücünün yetmediği muslukları ise tekmeyle kırarak çaldığı belirtildi.

  Musluk hırsızı, caminin güvenlik kamerasına yakalandı #1

  YAKALANDI

  Polise yapılan bilgilendirme sonrasında camiye gelen Ulu Cami İmamı Ali Yılmaz ve imam vekili Enbiya Bayar, güvenlik kamerasını inceledi.

  Polis ekipleri tarafından, şahıs musluklarla birlikte yakalandı. Polis merkezinde ifadesi alınan hırsızlık zanlısı Tokat Adliyesi'ne sevk edildi.

  Musluk hırsızı, caminin güvenlik kamerasına yakalandı

  ''CAMİDE BÖYLE ŞEYLERİN OLMASI ÜZÜCÜ''

  Ulu Cami İmamı Ali Yılmaz, 50 liraya aldığı musluğun sarı renkte eski tip musluklardan olması nedeni ile hırsızın değerli olduğunu sanmış olabileceğini söyledi. Yılmaz, camide hısızlık olayı yaşanmasının üzüntü verici olduğunu belirterek, "Camide böyle şeylerin olması üzücü bir şey. Bizi üzüyor. Camiden daha önceleri ayakkabı hırsızlığı da oluyordu. Kamera sistemi taktıktan sonra bu iş önlendi. Bu işi yapan şahıs herhalde burada kameranın olduğunu düşünememiş." dedi.

  İmam vekili Embiya Bayar ise gece saatlerinde yaşanan olayın üzüntüsünü yaşadıklarını belirterek, "Musluğun değeri önemli değil bizler için ibadethanede böyle bir şeyin vuku bulması hoş karşılanmayan bir şey." diye konuştu.

  Musluk hırsızı, caminin güvenlik kamerasına yakalandı #2

  Musluk hırsızı, caminin güvenlik kamerasına yakalandı #3

  Musluk hırsızı, caminin güvenlik kamerasına yakalandı #4

  Musluk hırsızı, caminin güvenlik kamerasına yakalandı #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir