Petrol
93.55
0.66%
Euro
18.2989
0.12%
Dolar
17.9484
0.00%
Altın
1.019
0.23%
Borsa
298
2.29%
Bitcoin
426.354
-1.47%
25ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 25 C

  Neslican'ın adının okuduğu okula verilmesi reddedildi

  Kanser tedavisi gördüğü hastanede yaşam savaşını kaybeden Neslican Tay'ın adının okuduğu liseye verilmesi teklifi, Milli Eğitim Bakanlığı'nca kabul edilmedi.
  • DHA
  • 04.12.2019 - 11:20
  Neslican'ın adının okuduğu okula verilmesi reddedildi

  Rize merkeze bağlı Gülbahar Mahallesi'nde ailesiyle yaşayan Neslican Tay, tümör nedeniyle 2 yıl önce sol bacağı kesilse de hayattan kopmadı, azmi ile kanser hastalarına örnek oldu.

  TÜM SÜRECİ TAKİPÇİLERİYLE PAYLAŞTI

  Sosyal medya hesabından hastalığını duyuran ve kanserle mücadele edeceğini açıklayan Neslican, yaşadıklarını ve tedavi süreçlerini takipçileri ile paylaştı. Kısa sürede 1.5 milyon takipçi sayısına ulaşan Neslican, bir yandan tedavi görürken bir yandan da Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nü kazanarak, eğitimini sürdürdü.

  20 EYLÜL'DE HAYATINI KAYBETTİ

  Neslican, sağlık durumu kötüleşince 15 Eylül'de, İstanbul'daki özel hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı. Neslican, 20 Eylül günü akşam saatlerinde, doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı.

  Neslican ın adının okuduğu okula verilmesi reddedildi #1

  HİSARCIKLIOĞLU'NUN TEKLİFİNE RET

  Neslican Tay için TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunup, merkeze bağlı Dörtyol köyünde Neslican'ın okuduğu TOBB Fen Lisesi'ne adının verilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı'na öneride bulunacaklarını açıkladı. Hisarcıklıoğlu, "Mücadele azmiyle örnek olan Rize TOBB Fen Lisesi mezunumuz Neslican Tay'ın hatırasını yaşatmak üzere okulumuzun isminin Rize TOBB Neslican Tay Fen Lisesi olarak değiştirilmesini bakanlığa önereceğiz." paylaşımında bulundu.

  Neslican ın adının okuduğu okula verilmesi reddedildi #2

  BAKANLIK REDDETTİ

  TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'nun önerisi, Milli Eğitim Bakanlığı'nca değerlendirildi. Teklifi 'Eğitim Kurumlarına İsim Verme Yönetmeliği'ne uymadığı gerekçesiyle reddeden Bakanlık, Neslican'ın adının, okulun kütüphane ve spor salonu gibi eklentilere verilmesini önerdi.

  Neslican ın adının okuduğu okula verilmesi reddedildi #3

  OKULUN EKLENTİLERİNE VERİLECEK

  Rize Milli Eğitim Müdürlüğünce de Neslican'ın adının, okulun eklentilerine verilmesi için çalışma başlatıldığı belirtildi.

  Neslican ın adının okuduğu okula verilmesi reddedildi #4

  Neslican ın adının okuduğu okula verilmesi reddedildi #5

  Neslican ın adının okuduğu okula verilmesi reddedildi #6

  Neslican ın adının okuduğu okula verilmesi reddedildi #7

  Neslican ın adının okuduğu okula verilmesi reddedildi #8

  Neslican ın adının okuduğu okula verilmesi reddedildi #9

  Neslican ın adının okuduğu okula verilmesi reddedildi #10


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir