Petrol
94.28
-0.86%
Euro
18.2255
-0.16%
Dolar
17.9626
0.03%
Altın
1.026
-0.10%
Borsa
2872
0.53%
Bitcoin
434.065
-0.07%
21ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 21 C

  Öğrenciler polis otosundan Özgecan Aslan için slogan attı

  Mersin'de öğrenciler, Tarsus ilçesinde öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan için yürüdü, ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
  • Ajanslar
  • 16.02.2015 - 13:07
  Öğrenciler polis otosundan Özgecan Aslan için slogan attı

  mersin

  Mersin'in Tarsus ilçesinde vahşi bir şekilde öldürülen 20 yaşındaki Özgecan Aslan için yurt genelinde protestolar sürüyor. Özgecan Aslan'ın memleketi Mersin'de gösteri düzenlendi. Farklı okullarda eğitim gören öğrenciler, Cumhuriyet Meydanı'nda toplandı.

  Öğrenciler polis otosundan Özgecan Aslan için slogan attı #2

  Öğrenciler polis otosundan Özgecan Aslan için slogan attı Video

  POLİS DE EYLEME DESTEK VERDİ

  Döviz taşıyıp slogan atan öğrenciler, Özgecan Aslan'ın öldürülmesini protesto etti. Grup adına konuşan Samet Karataş, gençlerin, kadınların öldürülmesine kayıtsız kalmayacağını göstermek için toplandıklarını söyledi.

  Güvenlik Şube Müdürü Murat Esertürk, Özgecan Aslan'ın evine doğru yürüyüşe geçen öğrencilere etkinlik için teşekkür etti.

  POLİS MEGAFONUNDAN SLOGAN

  Özgecan'ın fotoğrafını dağıtan polisler, öğrencilerin, ekip araçlarındaki megafondan slogan atmalarına da izin verdi. Taziye çadırına gelen öğrenciler, Özgecan'ın ailesi ve yakınlarına başsağlığı diledi.

  “MELEK YÜZLÜ KIZIM”

  Anne Songül ve baba Mehmet Aslan, öğrencileri karşısında görünce duygulandı. Gözyaşlarını tutamayan anne Aslan, "Kıyamam ben. Melek yüzlü kızım" diye ağıt yaktı. Özgecan'ın anne ve babası, ziyaret sırasında gözyaşlarına hakim olamadı.

  Öğrenciler polis otosundan Özgecan Aslan için slogan attı #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir