Petrol
110.98
0.02%
Euro
17.29
-0.04%
Dolar
16.0855
0.06%
Altın
965.67
-0.06%
Borsa
2375
-0.25%
Bitcoin
479.425
2.11%
18ºC
İstanbul
Çok bulutlu 18 C

  Özel harekatçıları Huber’e taşımayan pilotlar tutuklandı

  Darbe girişimi gecesi koruma amaçlı helikopterle Huber Köşkü'ne gitmek isteyen özel harekat polislerini götürmeyen pilotlar tutuklandı.
  • İHA
  • 25.07.2016 - 15:40
  Özel harekatçıları Huber’e taşımayan pilotlar tutuklandı

  Özel harekatçıları Huber’e taşımayan pilotlar tutuklandı #1

  Darbe girişiminin olduğu gece Polis Özel Harekat’tan bir grup tim, koruma amaçlı helikopterle Huber Köşkü’ne gitmek istedi. Özel Harekat timlerinden kendisine yazılı emir getirilmesini isteyen pilot Başkomiser Ender Küçüka’nın kendisini arayan daire başkanına da olumsuz yanıt verdiği ve uçmadığı öğrenildi.

  UÇMAYAN 3 PİLOT TUTUKLANDI

  Emniyet Genel Müdürlüğü, Havacılık Dairesi Başkanlığı, Uçuş Kıymetlendirme Kurulu, Uçuş Personeli Nitelikleri ve Hava Aracı Görevlendirme Yönergesi’ne göre olağanüstü durumlarda yazılı emir aranmayacağını belirtmesine rağmen yazılı emir isteyen Pilot Başkomiser Ender Küçüka, Sözleşmeli Pilot M. Barış Aktaş ve Pilot Komiser Tolga Gültekin açığa alındı. 3 pilot, adli işlemlerin ardından tutuklandı.

  TERÖRİST BAŞININ CD’Sİ BULUNDU

  Pilotların evinde yapılan aramalarda ise çarpıcı materyallere rastlanıldı. Pilot başkomiserin evinde yapılan aramalarda bir adet CD kutusu içerisinde M. Fethullah Gülen (Ümit ile Şahlanış) ibaresi bulunan CD bulundu.Özel harekatçıları Huber’e taşımayan pilotlar tutuklandı #2

  YAŞANANLAR KAMERAYA YANSIDI

  Darbe girişimi gecesi yaşananlar kameraya da yansıdı. Görüntülerde helikopter hangardan çıkarılırken, Özel Harekatçılar geliyor. Ancak helikopterin kalkmasına izin verilmediği için Özel Harekat polisleri bekliyor. Pilot Polis Aktaş, adliye çıkışında gazetecilere kendisinin yazılı emir olmadan uçamayacağını belirtmişti.

  Özel harekatçıları Huber’e taşımayan pilotlar tutuklandı VİDEO


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir