Euro
10.1755
0.14%
Dolar
8.6639
-0.01%
Altın
491.99
0.81%
Borsa
1.392
-1.94%
Bitcoin
380.600
-7.64%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C
  Rize'de kar festivali başladı

  Rize'de kar festivali başladı

  Rize'nin Çamlıhemşin ilçesindeki Ayder Yaylası'nda 12'nci Kar Festivali, yaklaşık 15 bin kişinin katılımıyla başladı. İki gün sürecek festivalde şimdiden 5'i ağır, 25 kişi yaralandı.
  • DHA
  • 26.01.2019 - 18:00

  Çamlıhemşin Kaymakamlığı, Çamlıhemşin Belediyesi ve Ayder Turizm Derneği tarafından düzenlenen ve 2 gün sürecek 12'nci Ayder Kar Festivali başladı. Şenliğe; Trabzon, Giresun, Artvin ve Gümüşhane'den gelen yaklaşık 15 bin kişi katıldı.

  Festival ateşinin yakılması ile başlayan etkinliklerde, katılımcılar kar üstünde tulum ve kemençe eşliğinde horon oynadı. Okulların da yarıyıl tatilinde olması nedeniyle hafta sonu ziyaretçiler, Ayder Yaylası'na akın etti.

  Rize de kar festivali başladı #1

  Yaylada bazı kişiler kar üstünde gezinti yaptı, alanda kurulan salıncaklarda sallandı, bazıları da kar topu oynadı, kar üstünde yaktıkları ateşte ısınmaya çalıştı. Birçok kişi de fotoğraf çekip, selfie yaptı.

  Rize de kar festivali başladı #2

  25 KİŞİ YARALANDI

  Festivalin ilk günü serbest kayak gösterileri yapıldı. Gösteriler için alanda bu yıl güvenlik önlemleri alındı, kayak pistinin her iki tarafına güvenlik şeridi çekildi. Görevliler de kayak yapanlara uyarılarda bulundu, hızla gelenleri tutmaya çalıştı.

  Rize de kar festivali başladı #3

  Şambreller, branda ve naylonlarla kayak yapanların bazıları takla attı, kimileri alanda duran kişilere çarptı. Kazalarda 5'i ağır, 25 kişi yaralandı. Rize İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil ekipleri ile Ulusal Medikal Kurtarma ekipleri (UMKE), kayak sırasında yaralananlara müdahale etti.

  Rize de kar festivali başladı #4

  "KAYMAYA DEVAM EDİYORUZ"

  İlk müdahaleleri şenlik alanında bekletilen ambulanslarda yapılan yaralılardan 5'i hastanelere ulaştırıldı. Yaralıların bazılarının vücutlarında kırıklar olduğu öğrenildi.

  Şenlikte şambrellerle kayarken düşenler, tehlikeye rağmen kaymayı sürdürdü. Festivale katılanlar, "Çok eğlenceli, düşsek bile kaymaya devam ediyoruz." diye konuştu.Rize de kar festivali başladı #5

  Rize de kar festivali başladı #6

  Rize de kar festivali başladı #7


  Rize de kar festivali başladı #8

  Rize de kar festivali başladı #9

  Rize de kar festivali başladı #10

  Rize de kar festivali başladı #11

  Rize de kar festivali başladı #12

  Rize de kar festivali başladı #13

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir