Petrol
96.39
-0.27%
Euro
18.3104
0.07%
Dolar
17.9569
0.04%
Altın
1.03
-0.05%
Borsa
2795
-1.59%
Bitcoin
430.292
2.74%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C

  Sakarya'da dolu yağışı zarara yol açtı

  Sakarya Kaynarca'da dolu yağışı evlerin otomobillerin camlarını kırdı, ağaçlar yıkıldı, tavuklar telef oldu.
  • 25.07.2014 - 15:36
  Sakarya'da dolu yağışı zarara yol açtı

  Sakarya da dolu yağışı zarara yol açtı #1

  Sakarya'nın Kaynarca ilçesinde dün akşam saatlerinde aniden bastıran ve yaklaşık 15 dakika süren ceviz büyüklüğündeki dolu, ev ve otomobillerin camlarını kırarken, seraları yıktı, hayvanları öldürdü, tarım alanlarında ekili ürünlere zarar verdi, ağaçları yıktı.

  Sakarya'da dolu hayatı felç etti

  Kaynarca'da akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağış hayatı felç etti. Kaynarca merkezinde yoğun sağanak yağış yaşanırken yüksek kesimlerde aniden bastıran dolu adeta felakete neden oldu.

  ARAÇLARIN TAVANI ÇÖKTÜ

  İlçe merkezinde dolu yağışı fazla etkili olmazken Müezzinler, Okçular, Sabırlı, Yulaflı, Emirler mahalleleri yağıştan zarar gördü. Dolu yağışına Kaynarca – Adapazarı Yolunda yakalanan araçların camları kırıldı, tavanları çöktü. Şiddetli dolu yağışından evlerin pencereleri ve çatılarındaki güneş enerjisi panelleri de parçalandı. Sabırlı Mahallesi'nde oturan Alaattin Ersöz’e ait çiftlik evinin çatısı aniden bastıran taş büyüklüğündeki dolu nedeniyle çökerken evde büyük ölçüde maddi hasar meydana geldi.

  EKİLİ ALANLAR ZARAR GÖRDÜ

  Dolu yağışı nedeniyle Müezzinler’de bulunan bir sera kullanılamaz hale gelirken , Okçular, Sabırlı, Yulaflı, Emirler mahallerindeki Fındık, Mısır, Ayçiçek, Kabak ve Karpuz tarlaları da etkilendi. Yulaflı mahallesi başta olmak üzere birçok mahallede ceviz büyüklüğündeki dolu yağışına yakalanan tavuk ve horozlar telef oldu. Dolu yağışı sonrasında zarar gören bölgeye Kaynarca Kaymakamı Huriye Küpeli Kan, Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel, İlçe Tarım Müdürlüğü Ekipleri, Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğü ekipleri giderek zarar gören köylerde incelemelerde bulundu. Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel bölgede meydana gelen doğal afetten dolayı üreticinin hasat alamaması gibi bir durumla karşı karşıya kalındığını belirterek “Biz elimizden geldiğince zarar-ziyan tespitini hızlıca yaptıracağız. Mağdur olan vatandaşımıza yardım ulaşması noktasında üzerimize düşeni yapacağız” dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir