Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
468.933
-2.53%
17ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 17 C

  Şehit astsubayın son mesajı

  Diyarbakır’daki hain saldırıda şehit olan Bayburtlu Astsubay Üst Çavuş Halil Türkoğlu son mesajında "Devir tek yürek olma devridir" demişti.
  • 25.03.2016 - 11:39
  Şehit astsubayın son mesajı

  Diyarbakır’daki hain saldırıda şehit olan Bayburtlu Astsubay Üst Çavuş Halil Türkoğlu (28)’nun sosyal medyadan 14 Mart tarihinde yayınladığı mesaj hem duygulandırdı hem de terörle mücadelede verdiği mesaj dikkat çekti. Acı haberin memleketi Bayburt’a ulaşmasının ardından büyük bir üzüntü yaşayan ailesi, mahalle evinde kurulan taziye evinde taziyeleri kabul etmeye başladı. Şehit astsubay Halil Türkoğlu’nun sosyal medyadaki mesajı şöyle;

  Şehit astsubayın son mesajı #1

  "MEVZUBAHİS VATAN BE KARDEŞİM"

  "Hepimiz üzülüyoruz ki bir Jandarma Astsubayı olarak ben terörle mücadelede birinci saftayım. Evet 18 şubatta haince patlatılan ve yedi şehit verdiğimiz Diyarbakır Mermer Karakolundayım. Barut kokusunu bilirim kurşun sesini de... Emsallerim daha KPSS’ye hazırlanıyor ve ben 4. tayin yerindeyim. Mevzubahis vatan be kardeşim gerisinin teferruat olduğunu hep beraber yürekten söylemedik mi? Ankara’nın zemheri soğuğunda yürek yakan ve haince bir saldırı oldu. Ağlayalım hep beraber ne yapabiliriz diye düşünelim ve bir daha olmaması için çaba sarf edelim gönül bunu ister fakat memleketimdeki insanların duyarsızlığına üzülüyorum."

  "O DEVLETİ SUÇLAYANLAR NEREDEYDİNİZ"

  Şehit astsubay Halil Türkoğlu’nun mesajında, Ankara’daki bombalı saldırıya da değindiği görüldü. Türkoğlu, mesajına şöyle devam ediyor: "Ankara’da bomba patladı evet bu bir hüsran günahsız insanlar öldü bu çok büyük bir kayıp ama sanki böyle bir şey beklermiş gibi birden herkes tek ağız olup ’Devlet suçludur’ demeye başladı. PKK denen kansız hain topluluğu burada 500 metre yakınım da 7 silah arkadaşımı şehit etti. O devleti suçlayanlar neredeydiniz? neden çıkıp aynı yüreklilikle PKK haindir suçludur demediniz? Bırakın devleti suçlamayı en büyük istihbarat kişinin kendidir. Duyduğunuzu gördüğünüzü jandarmayla, polisle MİT’le paylaşmazsanız (görüp şüphelenip, hissedip paylaşmayanlar için söylüyorum) en az o bombayı patlatan kadar o masumların kanında sizinde parmağınız var demektir. O arabayı -hadi iddia ettiğiniz gibi devlet farketmedi- de koca Ankara’da hiç mi kimse görmedi. Bir tanesi de çıkıp bu arabada garip bi hal var neden demedi?

  DEVİR TEK YÜREK OLMA DEVRİDİR

  Maalesef hırsız içeriden olunca kapı kilit tutmaz. Devir tek yürek olma devridir. Yeterince suçlayanımız var zaten bide kalkıp devleti suçlayarak hainlerin ekmeğine yağ sürmeyin. Millet olarak başımız sağolsun hiç bir dilde hiç bir sözlükte bu acıyı anlatacak harf dahi yok. Umarım bu son olur. El ele verirsek ellere karşı dik dururuz... Üstçavuş H.T.” Bekar olan şehit astsubayın yarın Bayburt’ta toprağa verileceği öğrenildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir