Petrol
97.05
0.00%
Euro
18.3796
-0.19%
Dolar
17.817
-0.29%
Altın
1.028
-0.12%
Borsa
283
0.00%
Bitcoin
428.806
1.96%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C
  Şırnak'ta terör örgütüne büyük darbe

  Şırnak'ta terör örgütüne büyük darbe

  Şırnak Beytüşşebap'taki Kato Dağı'nda, TSK, terör örgütü PKK'ya büyük darbe vurarak çok sayıda mühimmat ele geçirdi.
  • Ajanslar
  • 08.05.2017 - 01:05

  Şırnak ta terör örgütüne büyük darbe #1

  Türk Silahlı Kuvvetleri, 19 Nisan'da Şırnak'ın İncebel ve Kato Dağı bölgesinde başlatılan operasyonların devam ettiği açıklayarak, terör örgütüne ait tespit edilen 25 mağarada yapılan aramalarda çok sayıda silah, mühimmat, teçhizat ve yaşam malzemeleri bulunduğunu açıkladı.

  Açıklamada, bugüne kadarki en kapsamlı silah ve malzemelerin ele geçirildiği vurgulandı.

  FOTO GALERİ Kato Dağı'nda ele geçirilen mühimmatlar

  Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

  "Şehit J.Bnb. Ahmet KARAMAN-2 (İncebel Dağları-Kato) Operasyonu

  1. 23'üncü J.Snr. Tüm. K.lığı sorumluluğunda, Beytüşşebap 8'inci J.Komd .A.K.lığı emir-komutasında; BTÖ mensubu teröristleri etkisiz hale getirmek, BTÖ'nün kullandığı mağara ve sığınakları imha etmek maksadıyla Güvenlik Korucuları ile takviyeli 3xJ.Komd.Tb.ile İncebel Dağları-Kato bölgesinde 19 Nisan 2017'de başlayan Şehit J.Bnb. Ahmet KARAMAN-2 Operasyonu zor arazi ve hava şartlarında 19 gündür aralıksız devam etmektedir.

  2. Operasyon bölgesinde (İncebel Dağları-Kato'da) Şimdiye kadar BTÖ mensuplarının kullandığı 25 adet mağara tespit edilmiştir. Mağaraların aramalarına emniyetli bir şekilde devam edilmektedir.

  Kato Dağı'nda terör örgütüne büyük darbe İZLE

  Şırnak ta terör örgütüne büyük darbe #2

  3. 06-07 Mayıs 2017 tarihlerinde tespit edilen mağaralarda yapılan aramalarda başta çeşitli çaplarda havan silahları, Doçka Uçaksavar Silahı, Biksi Makineli Tüfekleri, Kaleşnikof Piyade Tüfeği olmak üzere çok sayıda silah, teçhizat ve mühimmat ele geçirilmiştir.

  4. Söz konusu mağaraların BTÖ'nün Türkiye'deki ana silah ve mühimmat deposu olduğu değerlendirilmektedir. Ele geçirilen silah, mühimmat, teçhizat ve yaşam malzemeleri ile BTÖ'nün lojistik desteğine Şırnak'ta son yılların en büyük darbesi vurulmuştur.

  5. Anılan silah, teçhizat ve mühimmatın bugüne kadar icra edilen TMH operasyonlarında bir seferde örgütten ele geçirilen en fazla malzeme olduğu değerlendirilmektedir.

  6. Ayrıca, mağaraların içine erişimi sağlayacak ve onları kullanılmaz hale getirecek makinelerin operasyon bölgesine gönderilmesi maksadıyla, Kato Dağı eteklerinden zirvesine doğru yol yapımı çalışmaları 8 dozer, 3 ekskavatör ve çeşitli iş makineleri ile devam etmektedir."

  Şırnak'ta terör örgütüne büyük darbe VİDEO

  Şırnak ta terör örgütüne büyük darbe #3

  ŞIRNAK'TA 3 TERÖRİST TESLİM OLDU

  Şırnak'ta terör örgütünden kaçan 3 PKK'lı teröristin güvenlik güçlerine teslim olduğu bildirildi.

  Şırnak Valiliğinden yapılan açıklamada, Silopi ilçesi Habur Sınır Kapısı'nda, daha önce PKK/KCK içerisinde faaliyet yürüten biri yaşı küçük 3 PKK'lı teröristin güvenlik güçlerine teslim olduğu belirtildi. Teröristlerin işlemlerinin sürdüğü kaydedildi.

  Şırnak ta terör örgütüne büyük darbe #4

  Şırnak ta terör örgütüne büyük darbe #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir