Petrol
96.57
0.07%
Euro
18.2975
0.11%
Dolar
17.9267
0.16%
Altın
1.034
0.06%
Borsa
2785
0.00%
Bitcoin
418.915
-2.33%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 26 C

  Sokak köpeklerini bulunca gözyaşlarına hakim olamadı

  Hayvan barınağından kamyonetle alınan 20’ye yakın köpeğin, dağlık alanda ölüme terk edildiği iddia edilirken, onların bakımını üstlenen kadının gözyaşları sosyal medyayı salladı.
  • İHA
  • 12.01.2020 - 14:06
  Sokak köpeklerini bulunca gözyaşlarına hakim olamadı

  Antalya’nın Demre Belediyesi'ne ait olduğu belirtilen hayvan barınağında bir süredir belediye ve hayvanseverler iş birliğiyle bakımları yapılan sokak köpekleri, akşam saatlerinde barınağın kapı kilidi kırılarak kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kamyonete koyuldu.

  İddiaya göre, aralarında hasta ve sakatların da bulunduğu 20’ye yakın köpek, Finike - Elmalı yolunun 20’nci kilometresindeki dağlık alana bırakıldı.

  Sokak köpeklerini bulunca gözyaşlarına hakim olamadı #1

  GÖZYAŞLARI İÇİNDE HAYVANLARA KAVUŞTU

  Finike’deki bazı vatandaşların haber vermesi üzerine köpeklerin bakımını üstlenen Gizem Evsen ve yanındaki bir grup hayvansever, kamyon kiralayarak Demre ilçesinden belirtilen bölgeye gelerek dağlık alanda hayvanları aramaya başladı. Yol kenarında köpekleri bulan Evsen, gözyaşları içerisinde büyük bir sevinç yaşadı.

  Antalya'da sokak köpeklerini bulunca gözyaşlarına hakim olamadı ViDEO

  "BELEDİYEYE AİT ARAÇLA GÖTÜRÜLDÜ" İDDİASI

  Yanındaki hayvanseverlerle birlikte köpekleri kamyona yükleyen Evsen, hayvanları tekrar Demre ilçesindeki barınağa geri getirdi.  Köpeklerin belediyeye ait bir araçla götürüldüğünü ileri süren Evsen, "Aracın arkası buraya yanaştırılıyor ve bekçiye, ‘köpek getirdik, onları bırakacağız’ deniliyor. Bekçi de, köpek bırakacakları için kulübesinden çıkmıyor. Ardından kapının kilidini kırıyorlar ve içerideki hasta, güçten düşmüş, tedavi olması gereken hayvanların hepsini bir bir arabaya yüklüyorlar. Ondan sonra Elmalı’da dağlık bir alanda yol üstüne atıyorlar. Biz de bunu Finike’deki hayvanseverler duyunca, belediye başkanı ve vekiliyle görüştük. Madem sizin belediyeniz yapmadı bunu, bize araç verin ve veterinerlerinizle birlikte gidip hayvanları toplayalım. Fakat bize ne araç ne de belediye çalışanı verildi. Ben 5 aylık hamileyim. Biz kadın başımıza gidip, kendi tuttuğumuz kamyonla, hayvanları bulduk.” dedi.

  Sokak köpeklerini bulunca gözyaşlarına hakim olamadı #2

  Evsen, konuyu yargıya taşıyacağını sözlerine ekledi.

  Sokak köpeklerini bulunca gözyaşlarına hakim olamadı #3

  Sokak köpeklerini bulunca gözyaşlarına hakim olamadı #4

  Sokak köpeklerini bulunca gözyaşlarına hakim olamadı #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir