Petrol
109.02
-2.60%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
475.491
-1.70%
11ºC
İstanbul
Bulutlu 11 C
  Şırnak'ta son dönemlerin en büyük patlayıcısı ele geçirildi

  Şırnak'ta son dönemlerin en büyük patlayıcısı ele geçirildi

  İçişleri Bakanlığı'ndan; "Şırnak'ta ele geçirilen 2 ton patlayıcı, 300 elektrikli fünye, 700 metre infilaklı fitil, son dönemlerin yakalanan en büyük patlayıcı maddesi oldu" açıklamasında bulunuldu.
  • AA
  • 25.11.2019 - 20:44

  Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) kararlı adımlarıyla, yurt içinde ve yurt dışında iyice köşeye sıkışan terör örgütlerine operasyon yapılmaya devam ediliyor.

  Yurt içinde iç güvenlik ve Kıran operasyonları ile üste üste darbe alan, kış üslenmesi gerçekleştiremeyen terör örgütüne, bir darbe de Şırnak'ta vuruldu.

  Şırnak ta son dönemlerin en büyük patlayıcısı ele geçirildi #1

  Şırnak'ta süren Kıran-6 Operasyonu kapsamında geçen hafta İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü ve Milli İstihbarat Teşkilatınca Cudi Dağı'nda gerçekleştirilen operasyonla 3 teröristin etkisiz hale getirildiği hatırlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

  Şırnak ta son dönemlerin en büyük patlayıcısı ele geçirildi #2

  Şırnak'ta son dönemlerin en büyük patlayıcısı ele geçirildi VİDEO

  "2 TON PATLAYICI MADDE"

  "Yapılan çalışmalarda etkisiz hale getirilen teröristlerin bomba yüklü araçlarla son yılların en büyük kanlı eyleminin hazırlığında olduğu tespit edildi. Geçen hafta teröristlerin etkisiz hale getirildiği bölgede yapılan arazi aramasında bidon ve güğümlerin içine gizlenmiş vaziyette yaklaşık 2 ton patlayıcı madde, 300 elektrikli fünye, 700 metre infilaklı fitil, bir Rus yapımı antitank mayını, 2 intihar yeleği, bir tabanca ve susturucu, çok miktarda kablo ile 1000 ABD doları ele geçirildi.

  Şırnak ta son dönemlerin en büyük patlayıcısı ele geçirildi #3

  "SON DÖNEMLERİN REKORU"

  Örgütün cephanelik olarak kullandığı bölge ve civarında kapsamlı arama ve incelemeler devam etmekte olup jandarma tarafından ele geçirelen patlayıcı maddenin son dönemde ele geçen en büyük miktar olduğu belirlendi."
  Açıklamada, yurt içi ve dışında terörle mücadele harekatının kararlı şekilde devam edeceği bildirildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir