Petrol
85.42
-1.68%
Euro
19.6306
0.07%
Dolar
18.6344
0.01%
Altın
1.077
-0.31%
Borsa
4963
-1.65%
Bitcoin
322.819
0.38%
11ºC
İstanbul
Bulutlu 11 C

  Soylu'dan HDP grup toplantısına katılan büyükelçilere tepki

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, büyükelçilerin HDP grup toplantısına katılmalarını sert bir dille eleştirdi.
  • İHA
  • 09.11.2016 - 11:25
  Soylu'dan HDP grup toplantısına katılan büyükelçilere tepki

  Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı açılış töreninde konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP grup toplantısına katılan büyükelçilere şunları söyledi:

  BİZ BU TABLOYU KABUL ETMİYORUZ, 79 MİLYON BİZE YETER

  "TBMM'de bir olay yaşandı. Biz bu tabloyu kabul etmiyoruz. Yani orada terör örgütüyle iç içe olmuş bir anlayışı, Avrupa'daki birtakım ülkelerin büyükelçilerinin gelip desteklemesini kabul etmiyoruz. 79 milyon bize yeter. Yolumuz düsturumuz açıktır"

  Soylu dan HDP grup toplantısına katılan büyükelçilere tepki #1

  Bakan Soylu, 15 Temmuz’un içerideki hainleri bir turnusol kağıdı gibi ortaya çıkarttığını söyleyerek, sözleri şöyle devam etti:

  “Ne ekonomik açıdan ne insan kaynağı açısından ne ordusu ne ticareti ne devletinin kurumlarında en küçük bir boşluk, en küçük bir acziyet meydana gelmemiştir. ‘Hasta adam’ dedikleri dönemde dünyaya kafa tutan bu millet, bugün dün olduğundan daha güçlüdür. 15 Temmuz, evet yüreğimizi kanatmıştır, bizleri yaralamıştır. Ama içimizdeki hainleri de bir turnusol kağıdı gibi ortaya çıkartmıştır. İyice bilinmelidir ki, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ve onun aziz milletinin gücü ve zenginliği düşmanlarının hayalinin çok ötesindedir. Böyle bir milletin evladı olmak bize Allah’ın lütfudur. Bunun için ne kadar şükretsek azdır"

  “2 REHBERİNİZ OLMALI, HAK VE KANUN”

  Akademi öğrencilerine seslenen Bakan Soylu, “Buradan mezun olup hayata atılacağınız zaman üstleneceğiniz sorumluluk bilesiniz ki geçmiş büyüklerimizin sorumluluğundan çok daha ağırdır. 2 rehberiniz olmalıdır, hak ve kanun. Birde ilham kaynağınız olmalıdır ki, onlarda bu vatan için verdiğimiz şehitlerimizdir. Onların açtığı yolda, hak ve kanunun rehberliğinde bu görevi ifa ederseniz emenim ki her birinizin ismi bu topraklara altın harflerle kazınacak, aileleriniz, milletimiz için büyük bir gurur kaynağı olacaksınız” ifadelerini kullandı.


  Görüş Bildir