Petrol
111.42
-2.47%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
483.600
2.54%
19ºC
İstanbul
Açık 19 C
  Suriye'den taciz ateşi açan terörist etkisiz hale getirildi

  Suriye'den taciz ateşi açan terörist etkisiz hale getirildi

  Şanlıurfa'nın Suriye sınırındaki Ceylanpınar ilçesinin karşısında yer alan Rasulayn bölgesinden Türkiye tarafına taciz ateşi açan terörist anında öldürüldü.
  • AA
  • 07.11.2018 - 12:53

  Suriye den taciz ateşi açan terörist etkisiz hale getirildi #1

  Terör örgütü YPG/PKK'lı bir terörist, Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinin karşısındaki Suriye'nin Rasulayn bölgesinden Türkiye tarafına uzun namlulu silahla taciz atışında bulundu.

  ANINDA KARŞILIK VERİLDİ, ÖLDÜRÜLDÜ

  Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarınca angajman kuralları gereği anında karşılık verilmesi sonucu terörist öldürüldü. Sınır hattında alınan önlemler artırıldı.

  FIRAT'IN DOĞUSUNA OPERASYON İÇİN GERİ SAYIM

  Başkan Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde terörle mücadeleye ilişkin olarak, "İnşallah çok yakında Fırat'ın doğusundaki terör yuvalarını da darmadağın edeceğiz" ifadelerini kullandı.

  PKK'nın işgali altındaki Fırat'ın doğusundan zaman zaman teröristler tarafından taciz ateşi yapılıyor. TSK ise düzenlediği hava harekatlarıyla teröristleri teker teker bölgeden temizliyor.

  Suriye den taciz ateşi açan terörist etkisiz hale getirildi #2

  TERÖRİSTLERİ KORKU SARDI

  Türk Silahlı Kuvvetleri’nin başarıyla sonuçlandırdığı Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı ile Menbiç'te başlattığı devriye faaliyetinin ardından gözlerin çevrildiği Fırat Nehri'nin doğusundaki teröristleri korku sardı.

  Türkiye uzun süredir sınırdaki terör örgütlerine izin vermeyeceğini yüksek sesle dile getiriyor. Türkiye'nin kırmızı çizgisi olarak belirlenen Fırat Nehri'nin batısına geçmelerine imkan verilmeyen teröristler, son zamanlarda TSK'nın olası harekat ve taarruzuna karşı sınırda yeni inşa ettiği kule ve barınaklarda nöbet tutmaya başladı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir