Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
473.624
1.01%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C

  Valilik Muharrem'in ölümü için soruşturma izni vermedi

  Van'ın Gürpınar ilçesinde cenazesi çuvalda taşınan 3 yaşındaki Muharrem Taş'ın ölümüyle ilgili, Van Valiliği 4 kurum hakkında soruşturma izni vermedi.
  • 05.07.2014 - 12:13
  Valilik Muharrem'in ölümü için soruşturma izni vermedi

  Valilik Muharrem in ölümü için soruşturma izni vermedi #1

  Van Valiliği, hastaneye nakledilemediği için hayatını kaybeden 1,5 yaşındaki Muharrem’in ölümüyle ilgili sorumluluğu olduğu iddia edilen 4 kurum hakkında soruşturma izni vermedi. Vali Aydın Doğan, şubat ayında yaşanan olayın ardından “İhmalin bahanesi olmaz.” demişti. Aile ise olayın üstünün örtülmesinden korkuyor.

  YOLLAR KAPALI OLDUĞU İÇİN HASTANEYE GÖTÜRÜLEMEDİ

  Bir şubat soğuğunda, karla kaplı mezra yolunda, babasının sırtında çuvalla taşınırken tanıdı onu Türkiye. Adı Muharrem’di, henüz 1,5 yaşında ve hastaydı. Van Gürpınar’a bağlı Yalınca köyünün Çalık mezrasında yaşayan Taş ailesi, yüksek ateş ve öksürüğe yakalanan Muharrem için çare arıyordu. Mezra yolu kar yüzünden kapalı olduğu için hastaneye götürme imkanları yoktu.

  112 ACİL, ÖZEL İDARE, KARAYOLLARI

  Baba Abdulmenav Taş, 112 Acil, Özel İdare, Karayolları gibi makamları aramış ama bir yardım alamamıştı. Saatler gece yarısı 02.00’yi gösterdiğinde ise Muharrem’in minik bedeni cansız kalmıştı. Aile her şeye rağmen çocuklarını Van’daki hastaneye götürmek isteyince de ortaya bu fotoğraf çıkmıştı. Hikâyenin devamı malum; Türkiye ayağa kalktı, yetkililer “İhmalin hesabı sorulacak” diye açıklama yaptı.

  BARO, BÖLGE İDARE MAHKEMESİNE GİDİYOR

  Fakat hafta içinde sürpriz bir gelişme yaşandı. Van Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturmanın yapılamadığı ortaya çıktı. Çünkü Van Valiliği, Muharrem’in ölümüne ilişkin İl Jandarma Komutanlığı, 112 Acil Sağlık Hizmetleri, İl Özel İdaresi ve Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü hakkında soruşturma yapılmasına izin vermedi. Taş ailesinin avukatlığını üstlenen Van Baro Başkanı Murat Timur, Bölge İdare Mahkemesi’ne itiraz edeceklerini söyledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir