Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
377.337
2.96%
22ºC
İstanbul
Güneşli 22 C

  Van'da yaralı köpek için karda 37 kilometre gittiler

  Van'da yolu kardan kapanan mahallede tüfekle vurulan köpek, ekiplerin 37 kilometrelik mücadelesinin ardından Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ne ulaştırıldı.
  • AA
  • 11.01.2019 - 12:25
  Van'da yaralı köpek için karda 37 kilometre gittiler

  İpekyolu ilçe merkezine 37 kilometre mesafedeki Ortanca Mahallesi'nde yaşayan Fuat Eraygen'in sahibi olduğu köpek, kimliği belirsiz kişilerce av tüfeğiyle vuruldu.

  KAR VE TİPİ ENGEL OLDU

  Köpeği yaralı halde bulan Eraygen, durumu Van Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ne bildirdi. Köpeği kurtarmak için yola çıkan hayvan ambulansı, tipi ve kar nedeniyle ilerleyemedi.

  Van da yaralı köpek için karda 37 kilometre gittiler #1

  YOL AÇILDI, KÖPEĞE ULAŞILDI

  Kapalı yol bilgisinin Büyükşehir Belediyesi'ne verilmesinin ardından karla mücadele ekipleri, üç saat süren çalışmayla yolu açarak köpeğe ulaştı.

  Ekiplerin ilk müdahalesini yaptığı köpek, hayvan ambulansı ile Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ne ulaştırılarak burada ameliyata alındı.

  Van da yaralı köpek için karda 37 kilometre gittiler #2

  SAHİBİNE VERİLECEK

  Ameliyatta, köpeğin vücudundan av tüfeği saçmaları çıkarıldı. Yaralı köpek, tedavisinin ardından sahibine teslim edilecek. Eraygen, yaptığı açıklamada, silah sesi duyduktan sonra dışarı çıktığında köpeği evin önünde yaralı halde gördüğünü anlattı.

  Van da yaralı köpek için karda 37 kilometre gittiler #3

  TEŞEKKÜR ETTİ

  Eraygen, "Hemen belediyeyi aradım. Bu zorlu şartlarda kar ve fırtınada gelip köpeğime ilk müdahaleyi yaptılar. Merkezde tedavisi devam edecek. Belediyemizin hayvanlara karşı böyle duyarlı olması gerçekten mutluluk verici. Emeği geçenlerden Allah razı olsun." dedi.

  Van da yaralı köpek için karda 37 kilometre gittiler #4

  TEDAVİSİ YAPILIYOR

  Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Veteriner Hekimi Şah İsmail Bilge de köpeğin sağlık durumunun iyiye gittiğini söyleyerek, "Gerek antibiyotik gerekse dolaşım sistemindeki tedavilerin hepsi titizlikle yürütülüyor. Özelikle kış aylarında hayvanlara karşı daha merhametli ve empati kurarak yaklaşmalıyız." şeklinde konuştu.

  Van da yaralı köpek için karda 37 kilometre gittiler #5

  Günün önemli gelişmeleri VİDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir