Euro
10.029
1.07%
Dolar
8.4423
1.13%
Altın
491.98
1.08%
Borsa
1.404
0.33%
Bitcoin
324.701
-2.30%
32ºC
İstanbul
Güneşli 32 C

  Vanlı kadınlar Muay Thai öğreniyor

  Van'da kadınlar şiddet, taciz ve kapkaç olaylarına karşı savunma sporu Muay Thai eğitimi alıyor.
  • DHA
  • 11.08.2019 - 10:38
  Vanlı kadınlar Muay Thai öğreniyor

  Van'ın İpekyolu ilçesine bağlı Bahçıvan Mahallesi'nde açılan spor merkezine gelen 170 kadın; plates, zumba, step aerobik, cordio, hit cardio, bölgesel zayıflama ile savunma sporu olan Mauy Thai eğitimi alıyor.

  SOKAĞA ÇIKARKEN TEDİRGİN OLUYORLAR

  Kadınlar, Mauy Thai eğitimi almaya başladıktan sonra kendilerini daha güçlü hissettiklerini anlatarak, sokağa çıkarken yaşadıkları tedirginlikten kurtulduklarını ve özgüvenlerinin arttığını anlattı. Spor merkezi sahibi Arda Boz, bölgede, Türkiye'de ve dünyada artan kadına şiddet olaylarından dolayı kadınların kendilerini korumak için savunma sporu olan Muay Thai sporu eğitimini aldıklarını söyledi.

  Vanlı kadınlar Muay Thai öğreniyor #1

  KAPKAÇ, ŞİDDET VE TACİZ

  Kadınlara antrenörlük de yapan Boz, "Burada sadece kadınlar eğitim görüyor. Plates, zumba, step aerobik, cordio, hit cardio, bölgesel zayıflama eğitimlerinin yanı sıra savunma sporu eğitimleri de veriyor. Özellikle savunma sanatı eğitimleri çok yoğun ilgi görmeye başladı. Kadınların bu sporu bu kadar tercih etmesinin nedeni bölgede yaşanan kapkaç, kadına yönelik şiddet ve taciz olayları." dedi.

  Vanlı kadınlar Muay Thai öğreniyor #2

  KADINLARIN KENDİLERİNE OLAN GÜVENLERİ ARTIYOR

  Muay Thai eğitimini gören Necla Demir ise, bölgede kadınlara özel merkezin açılmasının sevindirici olduğunu belirterek, "Kadınlar buraya geldikten sonra artık kendilerini rahatlıkla savunabilirler. Özellikle ülkemizde ve dünyada kadına yönelik şiddet olayları sık sık yaşandığı için kadınlar, savunma sanatı sporunu daha çok tercih ediyor. Buraya geldikten sonra kendime olan güvenim arttı. Tüm kadınların buraya gelmesini öneriyorum." dedi.

  Vanlı kadınlar Muay Thai öğreniyor #3

  KORUNMAK İÇİN ÖĞRENİYORLAR

  İrem Kaçmaz da spor merkezinde zumba ve plates sporu eğitimi gördüğünü ifade ederek, "Buna ek olarak savunma sanatı sporu öğreniyorum. Çünkü toplumumuzda kadına yönelik şiddet olayları epey arttı. Bir kadın olarak olası bir kapkaç ya da şiddet olayına karşı kendimi koruyabilmek için bu sporu öğreniyorum. Toplumda erkekler kadınlara göre daha üstün görülüyor. Onun için diğer sporların yanı sıra bu sporu da öğreniyorum. Çok da faydalı oluyor." diye konuştu.

  Vanlı kadınlar Muay Thai öğreniyor #4

  Vanlı kadınlar Muay Thai öğreniyor #5

  Vanlı kadınlar Muay Thai öğreniyor #6

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir