Euro
10.1083
1.24%
Dolar
8.3615
0.67%
Altın
478.28
0.37%
Borsa
1.345
1.1%
Bitcoin
412.460
-7.00%
16ºC
İstanbul
Bulutlu 16 C

  Yaya öncelikli yolda kaza meydana geldi

  Aksaray'dan kontrol için geldiği hastaneye, ikinci kez acilden girdi. İki hastane önündeki yaya geçidinden karşıya geçmek isteyen vatandaşa, araba çarptı.
  • İHA
  • 11.02.2019 - 16:13
  Yaya öncelikli yolda kaza meydana geldi

  Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 2019 yılının İçişleri Bakanlığınca 'Yaya Öncelikli Trafik Yılı' ilan edildiği açıkladı. Ancak tüm girişimlere rağmen yaya öncelikli yollarda kazalar devam ediyor.

  Yaya öncelikli yolda kaza meydana geldi #1

  Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi ile Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi önündeki yaya geçidinde, yolun karşı tarafına geçmek isteyen 38 yaşındaki Adem Kalkan'a araba çarptı.

  Yaya öncelikli yolda kaza meydana geldi #2

  YAYA GEÇİDİNDE KAZA

  Kalkan, yaya geçidi olmasına rağmen aracın hızlı olduğunu söyledi. El bileği ve bacağından yaralanan ve karnında ağrı olduğunu ifade eden Kalkan, hastanelerin dibinde olmasına rağmen yaklaşık 20 dakika boyunca yerde yatarak, ambulansın gelmesini bekledi.

  Yaya öncelikli yolda kaza meydana geldi VİDEO


  Yaya öncelikli yolda kaza meydana geldi #3

  Telefonu parçalanan Kalkan, olay yerinde bulunan vatandaşlardan birinin telefonu ile ailesine haber verdi. Kalkan, Aksaray'dan kulağındaki bir rahatsızlık sebebiyle Ankara'ya kontrol için geldiğini belirtti.

  Yaya öncelikli yolda kaza meydana geldi #4

  Kalkan, bir süre sonra gelen sağlık ekibinin kontrolü sonrası sedyeye konularak, ambulansa bindirilmeden acil servise götürüldü. Bu sırada olay yerine gelen polis ekipleri de trafiği kontrol altına aldı.

  Yaya öncelikli yolda kaza meydana geldi #5

  Görgü tanıklarından Alperen Kılıç, yayaların öncelik kuralının son günlerde revaçta olduğunu ancak kimsenin uymadığını dile getirerek, aracın hızlı geldiğini ve yüksek bir fren sesi çıktığını aktardı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir