Euro
9.0487
0.14%
Dolar
7.4832
0.14%
Altın
442.39
0.11%
Borsa
1.557
2.12%
Bitcoin
273.891
2.58%
-5ºC
İstanbul
Açık -5 C

  YPG ve PKK çocukları zorla terörist yapıyor

  Terör örgütü YPG/PKK gözünü çocuk ve gençlere dikti. Örgütlerin ailelere baskı yapıp çocukları zorla kaçırdığı ortaya çıktı.
  • AA
  • 18.04.2019 - 19:00
  • Güncelleme : 18.04.2019 - 19:00
   YPG ve PKK çocukları zorla terörist yapıyor

  Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) başarılı operasyonları sonucu paniğe kapılan ve eleman temininde zorlanan terör örgütü PKK/PYD/YPG, gözünü Suriye'nin kuzeyinde yaşayan masum çocuklara ve gençlere dikti.

  Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, terör örgütü PKK/PYD/YPG kurduğu sözde özel birimle, Suriye'nin kuzeyinde örgütün kontrol ettiği bölgelerde çocuk ve gençleri tespit ederek, zorla silah altına almaya çalışıyor.

   YPG ve PKK çocukları zorla terörist yapıyor #1

  Münbiç ve Fırat'ın doğusunun teröristlerden temizlenmesi maksadıyla askeri harekatın gündeme gelmesi ve son dönemde başarılı operasyonlarla yaşadığı büyük kayıpların ardından siviller üzerindeki baskısını artıran bölücü terör örgütü, özellikle Arapların yoğun olarak yaşadığı Haseke bölgesinde her evden en az bir genci zorla silah altına alıyor.

  AİLELERİ KANDIRIYORLAR

  Terör örgütü PKK/PYD/YPG'nin çocukları kaçırması, uluslararası raporlara da yansımıştı.

  Rapora göre, kaçırılan çocuklar ailelerine bir daha gösterilmiyor.
  Söz konusu çocuklar ve gençler uyuşturucuya alıştırılıyor, intihar saldırılarına yönlendiriliyor ve çatışmalarda ön saflarda ölüme gönderiliyor.
  Çocuklarını görmek ve geri almak isteyen aileler ise tehdit ediliyor, hatta örgütün ölümcül eylemlerine maruz kalıyor.

   YPG ve PKK çocukları zorla terörist yapıyor #2

  Terör örgütünün baskı ve zulmünden bıkan bölge halkının, bölgenin teröristlerden temizlenmesini sabırsızlıkla beklediği, çocuklarını örgüte teslim etmek istemediği ve bu yönde Türkiye'den yardım beklediği öğrenildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir