taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7177
6.3353
1470.43
107528.68
270.276
46529.97

İdlib'de hain saldırı: 1 şehit 3 yaralı

Suriye rejim güçleri İdlib'de gözlem noktasına saldırdı. Saldırıda 1 askerimiz şehit oldu, 3 askerimiz yaralandı.

AA | 27.06.2019 - 23:07..
Whatsapp ile paylaş
İdlib'de hain saldırı: 1 şehit 3 yaralı

Yurt içinde ve yurt dışında iyice köşeye sıkışan terör örgütlerine operasyon düzenlemeye devam eden Mehmetçiklerimize hain saldırı...

1 ŞEHİT 3 YARALI

Milli Savunma Bakanlığı'ndan (MSB), Suriye rejim güçlerinin İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'nde kontrol ettiği bölgeden, 10 numaralı gözlem noktasına top/havan atışlarıyla saldırı gerçekleştirildiği, bir askerin şehit olduğu, üç askerin yaralandığı bildirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Suriye rejim güçlerinin İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'nde kontrol ettiği bölgeden, 10 numaralı gözlem noktasına kasıtlı olduğu değerlendirilen top/havan atışları ile saldırılar gerçekleştirdiği belirtildi.

"GEREKLİ GİRİŞİMLERDE BULUNULDU"

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Saldırıda bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, üç kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Yaralılarımızın tahliye işlemi tamamlanmış ve tedavilerine başlanmıştır. Saldırıyla ilgili olarak Rusya'nın Ankara Ataşesi, Genelkurmay Başkanlığına çağırılarak Rusya nezdinde gerekli girişimlerde bulunulmuş, saldırıların en ağır şekilde cezalandırılacağı iletilmiştir."

Durumun yakından takip edildiği vurgulanan açıklamada, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz." ifadesine yer verildi.

"ATEŞ ALTINA ALINMIŞTIR"

Öte yandan MSB'den yapılan açıklamada, "İdlip’te rejim güçlerince 10 numaralı gözlem noktamıza yapılan saldırıyı müteakip, saldırının gerçekleştirildiği rejim mevzileri bölgede bulunan ateş destek vasıtalarımız ile ateş altına alınmıştır." ifadeleri yer aldı.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir