Beyaz Baretliler kimdir

Her bir savaş öncesinde bir iş sahibi olan üyelerden oluşan Beyaz Baretiler tıpkı AKUT gibi arama kurtarma gönüllüsü. AKUT demişken, savaştan önce AKUT tarafından eğitilen bu örgüt, şu an Suriye'nin tüm yükünü omuzlarında taşıyor.

Beyaz Baretliler kimdir

AKUT'UN 4 YILLIK FAALİYETİ

Kuruldukları 2013'ten bu yana yaklaşık 62 bin kişinin hayatını kurtaran örgüt arasında 120 kişi yaşamını yitirdi. Rejim ve Koalisyon güçlerinin bombardımanında hedef olmayuı umursamadan korkusuzca mücadele veren Beyaz baretliler 3 bini aşkın kişiden oluşan bir gönüllü ağdır.

Beyaz Baretliler kimdir

Enkaz başında çıplak elleriyle çalışan, ikinci bir hava saldırısına karşı sivilleri uyaran, bölgeden uzaklaştıran, kimi zaman kendileri bombardımana yakalanan, hayat kurtarmaya çalışırken kendi hayatlarından olan kişilerden oluşuyor bu 3 bini aşkın üye.

Beyaz Baretliler kimdir

BEYAZ BARETLİLERİN MOTTOSU

Beyaz Baretliler'in aldıkları eğitimin de etik önkoşullarından biri: Ayrım gözetmeksizin hayat kurtarmaktır. Bu minvalde çalışmalarını yürüten Beyaz Baretliler her gün yaşanan bombardımanda yüzlerce masum sivilin cansız bedenlerini enkaz altınan çıkartırken, dini, dili, ırkı, mezhebi hiçbir ayrımı gözetmeksizin moloz yığınları arasından kurtarıyor. İşte bu anlayış Beyaz Baretlileri Beyaz yapan en büyük motto.

Beyaz Baretliler kimdir