Petrol
86.69
-0.32%
Euro
19.483
0.44%
Dolar
18.6376
0.03%
Altın
1.065
0.51%
Borsa
5080
2.05%
Bitcoin
323.822
1.21%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C
  Yeni çıkanlar

  Yeni çıkanlar

  Bu haftanın yeni çıkan kitaplarını sizler için derledik.
  • Özel İçerik
  • 20.05.2019 - 11:00

  Yeni çıkanlar raflardaki yerini aldı. Bu haftada ilginizi çekecek kitapları sizler için listeledik.

  TAHT OYUNLARI

  Yayımlandığı her ülkede satış rekorları kıran ve olay yaratan televizyon dizisi Game of Thrones'a ilham veren George R. R. Martin'in Buz ve Ateşin Şarkısı serisi şimdi resimli baskılarıyla Türkçede!

  Taht Oyunları

  George R. R. Martin

  Epsilon Yay.

  S.: 832

  Kitabı satın almak için tıklayınız: idefix

  MURAKAMİ'NİN KEDİSİ

  Aylin Doğan'ın kaleme aldığı Murakami’nin Kedisi, Beyoğlu’ndan Prag’a, pagan büyülerinden psikanalize uzanan geniş bir yelpazede, sayfalardan adeta fırlayan renkli karakterleri ve soluksuz okunan akıcılığıyla büyülü bir roman.

  Murakami'nin Kedisi

  Aylin Doğan

  Doğan Kitap

  S.: 144

  Kitabı satın almak için tıklayınız: idefix

  DÜNYAYI DEĞİŞTİREN KONUŞMALAR

  Savaş çağrılarından ateşkeslere, özgürlük isyanlarından ilham kaynağı sözlere, kutlamalardan anmalara kadar birçok konuşmayı derleyen bu merak uyandıran antoloji, önemli figürlerin seslerini tarihsel bağlamda bir araya getiriyor.

  Dünyayı Değiştiren Konuşmalar

  Kolektif

  İndigo Kitap

  S.: 366

  Kitabı satın almak için tıklayınız: idefix

  BORA'NIN KİTABI

  Gizli Anların Yolcusu'ndan tanıdığımız Bora'nın hazin öyküsüyle Ayşe Kulin, sadece genç bir adamın kişisel varoluş mücadelesini değil, bu coğrafyanın zorlu koşullarında bir insan, bir âşık, bir birey olabilmenin imkansızlığını da anlatıyor.

  Bora'nın Kitabı

  Ayşe Kulin

  Everest Yay.

  S.: 304

  Kitabı satın almak için tıklayınız: idefix

  BEN HEP SENİN YANINDAYIM

  Gözlerimi kapadım, seni düşledim. yan koltuğumda oturuyordun. elinde bi kitap vardı. göz göze geldik, “masal okuyorum, iyi geliyor,” dedin. yanıma kitap almayı unutmuşum. sıkıntımı anladın, kitabı bana uzattın. “al, okumaya başla, iyi gelecek.” teşekkür edip aldım kitabı elime. tam ilk sayfayı çevirecekken uçağın güvenlik anonsu düşlerimden uyandırdı beni. gözümü açtığımda, hostes kılığına bürünmüş dünyanın en güzel kadını, portakal suyu uzattı, çapkın bi göz kırpış eşliğinde.

  Ben Hep Senin Yanındayım

  Nejat İşler

  Mundi Yay.

  S.: 160

  Kitabı satın almak için tıklayınız: idefix

  ÖFKE ÜZERİNE ÜÇ ÖYKÜ

  2011’deki Mısır Devrimi yüzlerce insanın yaralanmasına, dahası ölümüne sebep oldu. Hükümete karşı ayaklanan halk başta Kahire olmak üzere Mısır’ın her yerinde meydanları doldurdu. Dünyanın yakın tarihine damga vuran bu hadiseyi, Mısırlı yazar Muhammed El-Mensi Kandil, Öfke Üzerine Üç Öykü kitabında büyük bir hassasiyetle işliyor.

  Öfke Üzerine Üç Öykü

  Muhammed El Mensi Kandil

  Dedalus Yay.

  S.: 88

  Kitabı satın almak için tıklayınız: idefix

  YANLIŞLIKTAN DEĞİL YALNIZLIKTAN

  Nilgün Bodur’un üçüncü kitabı Yanlışlıktan Değil Yalnızlıktan kendi hayatından izlerle dolu...

  Yanlışlıktan Değil Yalnızlıktan

  Nilgün Bodur

  Destek Yay.

  S.: 160

  Kitabı satın almak için tıklayınız: idefix

  YUVANA HOŞ GELDİN

  Kitapları bütün dünyada onlarca dile çevrilen ve satış rekorları kıran New York Times çok satan yazarı Debbie Macomber, yürekleri ısıtacak yepyeni bir seriyle karşınızda!

  Yuvana Hoş Geldin

  Debbie Macomber

  Epsilon Yay.

  S.: 304

  Kitabı satın almak için tıklayınız: idefix

  KIZIL MARS

  Kim Stanley Robinson, günümüz bilimkurgusunun en büyük ustalarından biri. Özellikle uzay üzerine yazdığı romanlarla 90’lardan beri türün gelişimine katkıda bulunan yazarların en önde gelenlerinden. Dünyalaştırma ve kolonileşmeye bakış açımızı değiştiren Kızıl Mars ise hem bilimsel hem siyasi hem de sosyolojik açıdan şimdiye dek yazılmış en gerçekçi bilimkurgu romanlarının başında geliyor.

  Kızıl Mars

  Kim Stanley Robinson

  Çev.: Sabri Gürses

  Epsilon Yay.

  S.: 696

  Kitabı satın almak için tıklayınız: idefix

  ZAMANIN ÖTESİNDE

  Michele Windsor hayattaki tek varlığı olan annesini kaybettikten sonra Los Angeles’tan New York’a, hiç tanımadığı büyükannesiyle büyükbabasının yanına taşınmak zorunda kalır. Yeni evi, Beşinci Cadde’deki tarihi bir malikânedir. Michele, bu sırlarla dolu konakta,  Amerikan sosyetesinin kadim üyelerinden olan ailesinin en büyük sırlarından birini keşfeder...

  Zamanın Ötesinde

  Alexandra Monir

  Çev.: Uğur Mehter

  Artemis Yay.

  S.: 350

  Kitabı satın almak için tıklayınız: idefix

  SEVGİLİ BAYAN BİRD

  1940 yılında bombalar Londra semalarını kızıla boyarken, Emmeline Lake sürmekte olan savaşta kendi üzerine düşeni yapmak için itfaiye istasyonunda gönüllü olarak çalışsa da asıl hayali savaş muhabiri olmaktı. Gazetedeki iş ilanını gördüğünde, aradığı fırsatı bulduğunu düşünmüştü. Fakat küçük bir yanlış anlaşılma, onu bir kadın dergisinde tavsiye köşesinin huysuz kalemi Henrietta Bird’ün mektuplarını daktilo edeceği bir işe sürükledi...

  Sevgili Bayan Bird

  A. J. Pearce

  Çev.: Oya Yalçın

  Yabancı Yay.

  S.: 304

  Kitabı satın almak için tıklayınız: idefix

  DAĞDA DUMAN YERİ YOK

  Dağda Duman Yeri Yok, her şeyi bir trene sığdırıyor; vagonlardan dengbêjler, hüzünler, ayrılıklar ve hayatdökümleri rüzgâra karışıp yazarın hayalle gerçek arasında kurguladığı yokyerlere savruluyor. Nereye gittiğinin bir önemi yok, ne trenin ne de trendekilerin; belki de her şey bir rüya, kim bilir!

  Dağda Duman Yeri Yok

  Abdullah Ataşcı

  Everest Yay.

  S.: 234

  Kitabı satın almak için tıklayınız: idefix

  MERHAMETİN KIYISINDA

  Merhametin Kıyısında görünürde bir gizem hikâyesi olsa da çok daha fazlası. Aslında talihsizliklerin bir çocuğa, ailesine ve sonunda da ufak bir kasaba halkına neler yapabileceğinin anlatısı. Hayatlarının gidişatını değiştiren o yazın üstünden kırk sene geçtikten sonra Frank’in gözünden anlatılan hikâye, erişkinliğinin eşiğinde duran bir oğlanın, dünyası etrafında yıkılmaya başlayınca ne yapması gerektiğini anlamaya çalışmasının hikâyesi.

  Merhametin Kıyısında

  William Kent Krueger

  Epsilon Yay.

  S.: 304

  Kitabı satın almak için tıklaynız: idefix

  İLKBAHAR

  Knausgaard mevsimler ansiklopedisiyle yeni doğan kızı için vahşi ve sert türden bir sevgi çemberi oluşturdu. Aile geleneğindeki yabancılaşma ve kayıp gitmeye karşı ona dünyaya tutunmayı ve bağlanmayı anlatıyor. Dünyaya aşık olmayı, ona duyarlı kalmayı, onda kalmayı öğretiyor… (The New York Times)

  İlkbahar

  Karl Ove Knausgaard

  Çev.: Haydar Şahin

  Monokl Yay.

  S.: 176

  Kitabı satın almak için tıklayınız: idefix

  *

  Damla Karakuş

  damla.karakus@ensonhaber.com

  Instagram: biyografivekitap


  Görüş Bildir