Petrol
77.81
0.83%
Euro
19.5751
-0.07%
Dolar
18.6456
0.07%
Altın
1.068
-0.20%
Borsa
4803
-0.50%
Bitcoin
317.730
-0.22%
11ºC
İstanbul
Güneşli 11 C

  Yeni çıkanlar - 13 Nisan 2020

  Bu haftanın yeni çıkan kitaplarını sizler için derledik.
  • Özel İçerik
  • 13.04.2020 - 13:11
  Yeni çıkanlar - 13 Nisan 2020

  Yeni çıkanlar raflardaki yerini aldı. Bu hafta da ilginizi çekecek kitapları sizler için listeledik.

  Yeni çıkanlar - 13 Nisan 2020 #1

  KIYAMET GÜNLERİ

  Yok oluşumuza ne sebep olacak? Kendimizi ve geleceğimizi nasıl kurtarabiliriz? Kıyamet Günleri insanlığın karşı karşıya olduğu en önemli soruları cevaplıyor. Meteorlar, salgın hastalıklar, nükleer savaş, iklim değişikliği, süper volkanlar, biyoteknoloji, yapay zekâ ve dünya dışı akıllı yaşam… Kitapta tek tek ele alınan bu konular bizi bekleyen en feci felaketlerin çarpıcı bir panoramik resmini oluşturuyor.

  Kıyamet Günleri: Dünyanın Sonuna Dair Kısa Bir Rehber Meteorlar, Salgınlar ve Daha Fazlası

  Bryan Walsh

  Çev.: Ahmet Savaş Ay

  Profil Kitap

  S.: 423

  Kitabı satın almak için tıklayınız: kitapyurdu

  Yeni çıkanlar - 13 Nisan 2020 #2

  SESSİZ KALAN

  Bu insanlar nazik ve ilgili görünebilirlerdi. Ama tehlikeliydiler. Başmüfettiş Armand Gamache, ters giden bir soruşturmanın sıkıntısını atmak üzere Québec şehrine gelir. Ancak burada da vahşi bir ölüm vakası yakasını bırakmaz. Saplantılı bir tarihçinin, Québec’in kurucusu Samuel de Champlain’in kalıntılarını arama serüveni cinayetle son bulmuştur…

  Sessiz Kalan

  Louise Penny

  Çev.: Zeynep Tangün

  Martı Yay.

  S.: 496

  Kitabı satın almak için tıklayınız: kitapyurdu

  Yeni çıkanlar - 13 Nisan 2020 #3

  NEREYE KONACAĞINI BİLMEYEN KUŞ GÖKYÜZÜNDE ESİRDİR

  Bu bir kaçak dövüş hikâyesi... Hem de insanın kendi kendiyle yaptığı, bilinmezliklerle, gizemlerle, sorularla ve cevapsızlıklarla dolu bir kaçak dövüş... Saklanmaktan yorulmuş olanlar için yazılmış bir hikâye... Kurgu gibi ama hakikat...

  Nereye Konacağını Bilmeyen Kuş Gökyüzünde Esirdir

  İpek Demirkan

  Destek Yay.

  S.: 136

  Kitabı satın almak için tıklayınız: kitapyurdu

  Yeni çıkanlar - 13 Nisan 2020 #4

  NEREYE GİDERSENİZ GİDİN AMA TÜM KALBİNİZLE GİDİN

  “Mutlu olmak için, bulunduğunuz andan daha iyi bir zaman olduğuna inanıyorsanız beklemekten vazgeçin. Pek çokları mutluluğu insandan yüksekte arar, bazıları ise daha alçakta. Oysa mutluluk insanın boy hizasındadır.”
  Konfüçyüs sadece Çin’e ait değil, bütün dünyaya aittir. Onun düşünceleri insanlığın üstün idealinin temelidir.

  Nereye Giderseniz Gidin Ama Tüm Kalbinizle Gidin

  Konfüçyüs

  Der: Tuğba Sarıünal

  Destek Yay.

  S.: 80

  Kitabı satın almak için tıklayınız: kitapyurdu

  Yeni çıkanlar - 13 Nisan 2020 #5

  UZLAŞTIRICININ PENÇESİ

  Bilimkurgunun Melville’i olarak bilinen Gene Wolfe, spekülatif edebiyatın sınırlarını zorlayan, fantaziden bilim ve bilimden de fantazi çıkarmayı başaran, türün her alanında eşit muazzamlıkta eserler veren ender yazarlardan biri. Wolfe’un dilin ve türün imkânlarını sonuna kadar kullandığı, bilimkurgunun Ulysess’i olarak da anılan Yeni Güneş Kitabı’nın ikinci cildi Uzlaştırıcının Pençesi de en az ilki kadar esrarengiz.

  Uzlaştırıcının Pençesi

  Gene Wolfe

  Çev.: Kerem Sanatel

  İthaki Yay.

  S.: 304

  Kitabı satın almak için tıklayınız: kitapyurdu

  Yeni çıkanlar - 13 Nisan 2020 #6

  KARANLIK YAZILAR

  Mary Shelley’nin ölüm ve ötesine dair söyleyecekleri, henüz yirmi yaşındayken yayımlanan Frankenstein’la sınırlı değildi. Jeannette Winterson’a gençliğinde yazması için umut veren bu yazarın makaleleri ve öykülerinden oluşan Karanlık Yazılar, elli üç yaşında beyin tümörü nedeniyle hayatını kaybeden, yaşadığı döneme göre radikal olan siyasi görüşleriyle tanınan bir edebiyat devinin zihninin onu nerelere götürdüğünü gözler önüne seriyor.

  Karanlık Yazılar

  Mary Shelley

  Çev.: Doğa Özışık

  İthaki Yay.

  S.: 128

  Kitabı satın almak için tıklayınız: kitapyurdu

  Yeni çıkanlar - 13 Nisan 2020 #7

  ZOR ZAMANLAR İÇİN İNSAN KALMA REHBERİ

  “İnsan” olgun, bilge, sağduyulu, muhakeme yeteneği üst düzeyde, gelişmiş zevklere sahip, eylemlerinde tutarlı ve zekidir. Ancak bu insan aynı zamanda kendini her şeyiyle ortaya saçmayan, bazen saklanmasını da bilen ancak bunu ustalıkla yapan bir hayat kumarbazı da olabilmelidir. İhtiyat, insanoğlunun geliştirmesi gereken en değerli düşünce kasıdır.

  Zor Zamanlar İçin İnsan Kalma Rehberi

  Baltasar Gracian

  Çev.: Özlem Küskü

  Destek Yay.

  S.: 96

  Kitabı satın almak için tıklayınız: kitapyurdu

  Yeni çıkanlar - 13 Nisan 2020 #8

  VAR MISIN Kİ YOK OLMAKTAN KORKUYORSUN

  İlim Çin’de bile olsa kalkıp peşine düşmek gerekir. İnsan ilim için yaşamıyorsa ıstırap içinde, anlamsız ve mutsuz bir ömür geçiriyordur. Çağımız insanının anlamlı ve anlamsız gayretleriyle yüzleşmesi ve yeniden bir yaşam kurgusu inşa etmesi açısından Farabi’nin ilham dolu hayatı ve çalışmaları örnek alınacak niteliktedir.

  Var mısın ki Yok Olmaktan Korkuyorsun

  Farabi

  Çev.: Mesud Topal

  Destek Yay.

  S.: 120

  Kitabı satın almak için tıklayınız: kitapyurdu

  Yeni çıkanlar - 13 Nisan 2020 #9

  VAMPİR

  Engizisyon yargıcı “Büyücüleri yakın” emrini verdiğinde, Andrej’in de kaderini çizmişti. Kısa bir süre önce korkunç korsan Abu Dun’a karşı amansız bir savaş verdikten sonra, Andrej’in şimdi de çok daha korkunç bir tehlikeyi savuşturması gerekiyordu. Sadece onun ve koruyucusu olduğu Frederic’in hayatı değil, bütün Transilvanya’nın kaderi tehlikedeydi artık. Aynı zamanda sevgilisi Maria da karanlık güçlerin tehdidi altındaydı… Andrej, Maria’yı ararken Osmanlı ve Transilvanya arasındaki savaşın tam ortasına düşünce, esrarengiz Drakula’nın karanlık planlarıyla karşı karşıya kaldı. Drakula, Andrej gibi vampirleri kullanarak ölümsüzlüğün sırrını bulmaya çalışıyordu ve çözüme ürkütücü bir şekilde yaklaşmıştı. Ancak Andrej’in içindeki vampir, gömüldüğü yerden çıkmaya başlıyordu…

  Vampir – Ölümsüzlerin Tarihi 2

  Wolfgang Hohlbein

  Çev.: Gülçin Erkman

  Epsilon Yay.

  S.: 280

  Kitabı satın almak için tıklayınız: kitapyurdu

  Yeni çıkanlar - 13 Nisan 2020 #10

  KAYGI PSİKOLOJİSİNİ YÖNETEBİLMEK

  Tanımsız duygular; karşılaştığımız olaylar veya durumlarda ne tür tepkiler vermemiz gerektiğini bilmediğimiz süreçlerdir. O nedenle esasında korktuğumuz virüs değil; onun bizde bıraktığı duygudurum bozukluğu, kaygı, korku ve endişe halidir. Negatif durumun pozitif yönde kontrol altında tutuluyor olması, süreci doğru yönetmemizi sağlar.

  Kaygı Psikolojisini Yönetebilmek

  Kunter Kunt, Cevher Sönmez

  Destek Yay.

  S.: 120

  Kitabı satın almak için tıklayınız: kitapyurdu

  Yeni çıkanlar - 13 Nisan 2020 #11

  HAMLET YA DA HEKUBA: ZAMANIN OYUNA BASKINI

  Yirminci yüzyılın en önemli düşünürlerinden biri kabul edilen Carl Schmitt 1956 tarihli Hamlet ya da Hekuba adlı bu incelemesinde Shakespeare’in tragedyalarının zihinsel arka planını ve tarihsel bağlamını derinlikli bir kavrayış ve yenilikçi bir bakışla analiz ediyor. Schmitt, Shakespeare’in eserlerinin “kraliçe tabusu” ve “intikamcı figür” üzerine inşa edildiğini ortaya koyarken, bu unsurları kültürel bir mit yaratımı örneği olarak kullanıyor. Schmitt’in çalışması, edebi eleştiri veya tarihsel analizden ziyade Walter Benjamin ve Theodor Adorno tarafından geliştirilen estetik-siyaset ilişkisinin kapsamlı bir teorisini de ortaya koyuyor. Cana Bostan’ın zarif bir Türkçeyle dilimize kazandırdığı Hamlet ya da Hekuba, Shakespeare ve Schmitt üzerine çalışan akademisyenler için olduğu kadar, insanın trajik bir varlık olduğunu yakından görmek isteyen okurlar için de zengin bir metin...

  Hamlet ya da Hebuka: Zamanın Oyuna Baskını

  Carl Schmitt

  Çev.: Cana Bostan

  Vakıfbank Kültür Yay.

  S.: 96

  Kitabı satın almak için tıklayınız: kitapyurdu

  Yeni çıkanlar - 13 Nisan 2020 #12

  BU Bİ MUCİZE

  Milyon Dolarlık Sözler kitabının yazarı Haluk Ziya Türkmen, kendini kalbi olarak yaşam rüzgârına bırakabilmeyi, bunu yapabilenleri anlatıyor. Miras aldıkları duruma değil, o durumla ne yapacaklarına karşı sorumluluk duyanları… Hayatın amacının kesinlikten vazgeçip onun görkemli belirsizliğine kucak açmak olduğunu düşünenleri… Kalbine güvenenleri… Her gecesinin Kadir, her tanıştığının Hızır olmasını ümit edenleri!

  Bu Bi Mucize

  Haluk Ziya Türkmen

  Hayy Kitap

  S.: 192

  Kitabı satın almak için tıklayınız: kitapyurdu

  Yeni çıkanlar - 13 Nisan 2020 #13

  KIŞIN SONU BAHARDIR

  İçinden atamadığı büyük korkular, gün geçtikçe sırtındaki ağır bir yük gibi, omuzlarını düşürmektedir. Sokaklara akşam karanlığı çökerken Nazan bir taraftan bunları düşünür, bir taraftan da pencere kenarında hafif hafif çiseleyen yağmuru seyrederek çayını yudumlar…

  Kışın Sonun Bahardır – Kadına Yönelik Şiddet Romanı

  Hülya Düz

  Yayın Dünyamız Yay.

  Kitabı satın almak için tıklayınız: kitapyurdu

  *

  Damla Karakuş

  damla.karakus@ensonhaber.com

  Instagram: biyografivekitap


  Görüş Bildir