Petrol
77.41
-2.44%
Euro
19.5953
0.43%
Dolar
18.637
0.01%
Altın
1.072
1.02%
Borsa
4827
-3.46%
Bitcoin
318.259
-0.94%
11ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 11 C

  Gürsel Dönmez'den 3 kitap birden

  Gürsel Dönmez'in kaleminden;Kor Ateşte Demlenmiş 1001 Mini Öykü,Kozmik Mesele-Devlet Metodolojisine Giriş ve Saf Siyah raflarda yerini aldı.
  • 16.11.2016 - 18:20
  Gürsel Dönmez'den 3 kitap birden

  Dr. Gürsel Dönmez'in kaleme aldığı 3 yeni kitap, okuyucularını bekliyor.

  Gürsel Dönmez den 3 kitap birden #1

  SAF SİYAH

  Otuz yıllık bir dönemin (1984-2014) mahsulü olan Saf Siyah, Gürsel Dönmez’in kendi şahsî tecrübesini Türkiye’nin tecrübe ettiği bu otuz yıllık dönemden ayrı görmeden kaleme aldığı şiirlerden oluşuyor.

  KOR ATEŞTE DEMLENMİŞ 1001 MİNİ ÖYKÜ

  Bu kitap, yazarın 2011 yılından itibaren sosyal medyada paylaştığı “Mini Öykü” serisinden hazırlanmış bir seçkidir. Kitabı oluşturan öyküler “yâ nasip” ölçüsü ile sıralanmıştır ama eserin tamamında “metapolitik” bir bütünlük söz konusudur. Mini Öykü tarzının Türk Edebiyatı için yeni bir renk olduğu söylenebilir. Bu kitaptaki her bir öykü yeni ve kadim bir şey söylemektedir zaten. Bâzen ise işâret etmekte veya susmakta ve en nihayetinde şunu söylemektedir: "Binbir öykü yazdın ama yazdığın ve yazmadığın her şey esâsen sâdece tek bir öykü idi" dedi hâfız. "Bismillah" dedi şâir. "Hû" dedi derviş.

  KOZMİK MESELE- DEVLET METEDOLOJİSİNE GİRİŞ

  Bu kitap yaşadığımız dünyaya itirazı olanlar için kaleme alındı. Bu kitap, okunması zor bir kitap. Yaşanan zaman ve dünyaya kafası bozuk olanlara zor şeyler anlatıyor. Kozmik, epistemik, paradigmatik ve irfanî konulara değiniyor. İnsanı, toplumu, devleti, dünyayı ve Türkiye'yi anlatıyor. Tarih felsefesi yapıyor. Okuyarak, düşünerek ve söyleyecek sözü olan herkesi dinleyerek derlenmiş notların sistemleştirilmiş hâli olan bu çalışmayı bir ömür devam ettirmeyi düşünüyorum. Önemli devlet ve siyâset adamları, yüksek bürokrasi, yetkin istihbaratçılar, seçkin yöneticiler, entelektüeller ve akademisyenler bu kitabı okumalı. Öğrenci kardeşlerim kitabı okurken belki çok zorlanacaklar ama yazılan her şey aslında onlar için yazılıyor. Bu kitap nitelikli bir okuyucu kesimine hitap ediyor. Bir tasarı/deneme şeklinde ortaya çıkan bu çalışmanın tamamı, meselesi olanlar için kaleme alınmış "kişiye özel" bir mektup olarak da değerlendirilebilir. Derin hâfıza sahiplerinde kozmik bir yankı uyandıracağını umuyorum.


  Görüş Bildir