Euro
9.0118
0.49%
Dolar
7.4586
1.33%
Altın
437.78
0.06%
Borsa
1.524
-1.43%
Bitcoin
277.332
-2.47%
4ºC
İstanbul
Çok bulutlu 4 C

  Osmanlı mirası camiler gece de göz alıcı

  Edirne'de altın üçgen olarak anılan bölgenin dışında kalan Osmanlı mirası camilerin ışıklandırma çalışmaları tamamlandı.
  • AA
  • 26.10.2018 - 13:55
  Osmanlı mirası camiler gece de göz alıcı

  Edirne'de Osmanlı'nın yükseliş dönemi eserlerinden Ayşe Kadın, Defterdar, Sitti Şah Sultan, Lari, Şah Melek, Gazi Mihal Bey, II. Bayezid ve Muradiye camileri, ışıklandırma çalışmalarının tamamlanmasıyla büyüleyici bir görüntüye kavuştu.

  Edirne Valiliği Çevre Koruma Vakfı Müdürü Ali Eraslan, turizm güzergahındaki ecdat mirası camilerin Edirne Valisi Günay Özdemir'in talimatıyla aydınlatıldığını söyledi.

  Osmanlı mirası camiler gece de göz alıcı #1

  CAMİLER AÇISINDAN ZENGİN KENT

  Çalışmaların, İl Kültür ve Turizm, Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğü ile Çevre Koruma Vakfı koordinesinde yürütüldüğünü bildiren Eraslan, "Edirne'nin camiler açısından zengin bir tarihi geçmişinin bulunması dolayısıyla camilerimizin aydınlatılmasını önemsedik. Altın üçgende bulunan Selimiye, Üç Şerefeli, Eski camilerin mevcut aydınlatmalarındaki eksikler giderildi, 15 ve 16. yüzyılda yapılan sekiz caminin ise aydınlatma çalışmaları tamamlandı. Bunu hedeflerken turizm güzergahı ve ana yol güzergahlarında olan camilerimizle işe başladık" diye konuştu.

  Osmanlı mirası camiler gece de göz alıcı #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir