Petrol
113.06
-0.39%
Euro
17.5896
0.30%
Dolar
16.8855
0.35%
Altın
980.42
0.27%
Borsa
2406
0.00%
Bitcoin
342.477
6.17%
22ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 22 C

  Yavuz Bingöl: Erdoğan'a sahip çıkmamız gerek

  Antalya'da konser veren Yavuz Bingöl, "7 düvelle kavga ediyoruz ama ülkemize, cumhurbaşkanımıza, tüm siyasilere sahip çıkmamız gerek" dedi.
  • 29.11.2016 - 14:25
  Yavuz Bingöl: Erdoğan'a sahip çıkmamız gerek

  AASAZX

  Serik Belediyesi tarafından Öğretmenler Günü dolayısıyla Belek turizm merkezindeki bir otelde gala gecesi düzenlendi. Serik Belediye Başkanı AK Partili Ramazan Çalık, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Veli Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü İkram Ekiz ile ilçede görevli yaklaşık 1500 öğretmen ve ailesinin katıldığı gecede şarkıcı Yavuz Bingöl, konser verdi.

  "ONLAR NASIL SAHİP ÇIKIYORSA BİZİMDE SAHİP ÇIKMAMIZ GEREK"

  Ülkenin güzel günler göreciğini söyleyen Yavuz Bingöl, "7 düvelle kavga ediyoruz ama ülkemize, ülkemizin cumhurbaşkanına, tüm siyasilere; Ruslar Putin'e nasıl sahip çıkıyorsa, ABD'liler Obama'ya nasıl sahip çıkıyorsa biz de bu ülkenin başına sahip çıkmamız gerek, onu yalnız bırakmamak gerek. İnşallah daha güzel günler olacak" ifadelerini kullandı.

  Yavuz Bingöl: Erdoğan a sahip çıkmamız gerek #2

  Yavuz Bingöl: Erdoğan a sahip çıkmamız gerek #3

  Babasının öğretmenliği dolayısıyla çocukluğunun kara trenlerde geçtiğini kaydeden Bingöl, "Yıllar geçti Sarı Gelin, Kara Tren ile sizlerin gönlüne girdik. İnsanlar bizi tanıdı. Türkiye'nin tanıdığı bir sanatçı olduk. O yüzden hiçbir şey tesadüf değil, bence Allah'ın kendisini gösterme şekliydi bunlar. O yüzden Kara Tren ile Sarı Gelin, öğretmenler, Anadolu bize çok şey öğretti. İyi ki varsınız Allah sizi başımızdan eksik etmesin" dedi.

  ŞARKILARIN HİKAYESİNİ ANLATTI

  Konseri öncesinde kendisiyle özdeşleşen "Sarı Gelin' ve 'Kara Tren' şarkılarının hikayesini anlatan Bingöl, "Kars'ta Ermeni bir komşumuz vardı. Sarı Gelin'i bana 7 yaşında o öğretmişti. En sevdiğim yemek makarnadır. 'Yavuz gel buraya şu Sarı Gelin'i bir oku' derdi. Ben istemezdim. 'Bak makarna yaptım, gel' derdi. Giderdim, makarnayı elinde tutardı, 'Önce öğrettiğim Sarı Gelin türküsünü söyle bakalım' derdi. Sarı Gelin'i söylerdim, sonra makarnayı koyardı önüme, yerdim, okula giderdim" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir