Petrol
110.09
-0.74%
Euro
17.0201
-0.09%
Dolar
15.9332
0.05%
Altın
949.69
0.09%
Borsa
2381
0.36%
Bitcoin
472.573
-2.38%
15ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 15 C
  Akif Beki'den Can Dündar'a eleştiri

  Akif Beki'den Can Dündar'a eleştiri

  Hürriyet yazarı Akif Beki, Can Dündar'ın kendisine servis edilen belgeleri basmaktan başka bir gazetecilik yapmadığını savundu.
  • 05.06.2015 - 11:00

  Akif Beki den Can Dündar a eleştiri #1

  Türkiye günlerdir Cemaat eliyle Cumhuriyet gazetesine servis edilen MİT tırları haberini konuşuyor. AK Parti ve Erdoğan muhalifleri, Cumhuriyet'e ve onun Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a methiyeler düzerken, Hürriyet yazarı Akif Beki'den tepki geldi.

  Beki bugünkü yazısında Can Dündar'ın gazetecilik yapmadığını, 'birilerinin' ona servis ettiği bir takım belgeleri, kendisinden istenilen tarihte bastığını ifade etti.

  GELEN BELGEYİ ALIP BASMAK GAZETECİLİK Mİ?

  İşte Akif Beki'nin yazısındaki o bölümler:

  Ortada bir gazetecilik başarısı mı var ki alkışlayalım? Ne başarısı, çabası mı var?

  Yaptığı, başkası tarafından üretilmiş bir içeriği iletmek. Rolün, aracılıktan ibaret. Ne haberi üreten merkezde yerin var ne kurulan düzenekte bir mahallin. Kurgusunda nokta kadar dahlin bile yok. Bu tertibin ürünü, işlendikten sonra hazır kalıp gönderiliyor sana. Alıp basıyorsun. Katkın ne, gazetecilik çaban neresinde bunun. Üstelik, inisiyatif baştan sona postanın kaynağında. Onun yazdığı senaryoda, onun biçtiği rolü oynuyorsun. Zamanını da şeklini de o belirliyor. Hesaba nasıl geliyorsa sen ona uyuyorsun. Bir de alkış bekliyorsun..

  IŞİD'E SİLAH VEREN KİM, CAN DÜNDAR İYİ BİLİYOR

  Gerçeği öğrenmek mi istiyorsunuz. Suriye'de kimin kimle savaştığına bakmanız yeter. IŞİD Halep'e ağır bir saldırı başlattı, muhalif grupların üstüne yürüyor. Bilin bakalım IŞİD'i kim destekliyor. Şam rejimi, yani Esad'ın ordusu.

  Esad'ın kara kuvvetleri gibi çalışan bir örgüte, Türkiye'nin silah gönderdiğini söylüyorsunuz. Bu mudur, Cumhuriyet'in güya ortaya çıkardığı gerçek? Yani Can Dündar Türkiye ile müttefiklerinin, Esad - IŞİD ittifakını değil de onlara karşı savaşan muhalifleri donattığından habersiz öyle mi? Hadi canım siz de..


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir