Euro
10.0268
0.22%
Dolar
8.234
-0.43%
Altın
484.93
0.49%
Borsa
1.441
0.95%
Bitcoin
491.000
2.65%
15ºC
İstanbul
Bulutlu 15 C

  Aslı Aydıntaşbaş'ın Alexis Tsipras sevgisi

  Milliyet yazarı Aslı Aydıntaşbaş, Yunanistan'ın yeni Başbakanı Alexis Tsipras'ın seçilmesinin ardından Standard & Poor's'un kredi notunu düşürmesine tepki gösterdi.
  • 28.01.2015 - 21:09
  Aslı Aydıntaşbaş'ın Alexis Tsipras sevgisi

  Aslı Aydıntaşbaş ın Alexis Tsipras sevgisi #1

  Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's, Yunanistan'ın kredi verenlerle görüşmelerinin ertelenmesi halinde kredi notunun düşürülebileceğini açıkladı.

  ERDOĞAN'IN S&P TESPİTİNİ REDDETMİŞTİ

  Aslı Aydıntaşbaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Standart and Poor's hakkındaki eleştirilerini hafife almış, S&P'nin Türkiye ve Rusya gibi ülkelere karşı verdiği kredi notlarının siyasi olduğu gerçeğini reddetmişti.

  "DAKİKA BİR GOL BİR"

  Milliyet yazarı Aslı Aydıntaşbaş, bu durumu sosyal medya hesabı Twitter'dan yorumladı. Radikal sol parti SYRİZA’nın lideri Alexis Tsipras’ın Yunanistan’ın yeni başbakanı olmasıyla Standard & Poor's'un kredini notunu düşürmesini "Dakika bir gol bir" şeklinde eleştirdi.

  İŞTE O TWEET

  Aslı Aydıntaşbaş ın Alexis Tsipras sevgisi #2

  Ancak Aslı Aydıntaşbaş,  2012 yılında da attığı tweetlerinde de "Paul Auster, Standard & Poors, Davos, Economist, Nuri el-Maliki, Sarkozy, TÜSİAD, CHP, tiyatrocular, BDP.. ne anlatıyorum? Var mı unuttuğum? Şimdi Wall Street Journal haberini de Standard and Poors mu yaptırdı diyeceksiniz? Komik olmayalım. İşte kaliteli gazetecilik budur" demişti.

  AYDINTAŞBAŞ'IN ESKİ TWEETLERİ

  Aslı Aydıntaşbaş ın Alexis Tsipras sevgisi #3

  Yunanistan'ın yeni lideri Alexis Tsipras haberiAslı Aydıntaşbaş ın Alexis Tsipras sevgisi #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir