Petrol
110.98
0.90%
Euro
16.8527
0.31%
Dolar
15.7927
-0.50%
Altın
943.96
0.15%
Borsa
2357
-0.65%
Bitcoin
481.125
0.17%
22ºC
İstanbul
Çok bulutlu 22 C

  Oyuncular Sendikası Füsun Demirel'e sahip çıktı

  "Gerilla annesini oynamak istiyorum" diyen Füsun Demirel'e Genel Başkanlığı'nı Meltem Cumbul'un yaptığı Oyuncular Sendikası sahip çıktı.
  • 16.03.2016 - 16:32
  Oyuncular Sendikası Füsun Demirel'e sahip çıktı

  Oyuncular Sendikası Füsun Demirel e sahip çıktı #1

  Oyuncu Füsun Demirel, Cumhuriyet'e verdiği röportajda"Dağa çıkacaktım babam engel oldu" ve "Ben bir gerillayı ya da gerilla annesini oynamayı çok istiyorum" gibi açıklamalar yapması büyük tepki toplamıştı.

  Demirel, terör yanlısı sözleri üzerine ATV’de yayımlanan NTC Medya yapımı “Aile İşi” dizisi kadrosundan çıkartılmış, sosyal medya üzerinden linç edilmişti.

  TERÖR SEVİCİ OYUNCUYA SENDİKASI SAHİP ÇIKTI

  Bunun üzerine Füsun Demirel'e, oyuncular sendikası ve Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali 'nden destek geldi. Oyuncular Sendikası adına yapılan açıklamada, başarılı oyuncunun dizideki görevine tek taraflı olarak son verilmesi kınanırken, Filmmor'un sosyal medya hesaplarından paylaşılan mesajda da "Füsun Demirel yalnız değildir" denildi. Sendikadan yapılan açıklama şöyle:

  "FÜSUN DEMİREL YALNIZ DEĞİLDİR"

  "Oyuncular Sendikası oyuncuların çalışma koşullarını iyileştirmek için çalışmalar yürütmekle yükümlüdür. Bu çerçevede yaptığı faaliyetlerden bir tanesi de, oyuncu sözleşmelerinin hukuka uygun bir şekilde yapılmasını sağlamaktır. Sendikamızın sözleşmeler konusunda yürüttüğü genel faaliyetlerin yanı sıra üyelerimiz dilediği takdirde dikkat edilmesi gereken konular hakkında sendika avukatlarımızdan görüş alabilir, sözleşmelerini haklarının bilincinde olarak düzenleyebilirler. Bununla beraber maalesef hâlâ sözleşmelerimizde hukuka aykırı birçok maddenin dayatılması ile karşı karşıya kalıyoruz. Üyemiz Füsun Demirel'in sözleşmesinde yer alan hukuka ve insan haklarına aykırı maddeler nedeniyle işine tek taraflı olarak son verildi. Bu ve bunun gibi maddeler sadece Füsun Demirel’in sözleşmesinde değil hemen hemen tüm sözleşmelerde yer almaktadır. Demokratik bir ülkede her vatandaşın hakkı olduğu gibi, üyemiz de duygu ve düşüncelerini paylaşmıştır. Bu bağlamda üyemiz Füsun Demirel hakkında çıkan haberlerin çarpıtılmasından sonra kendisinin yapmış olduğu son derece samimi açıklamaların tekrar gözden geçirilmesini temenni ederiz"

  ATV Füsun Demirel'i kovdu haberiOyuncular Sendikası Füsun Demirel e sahip çıktı #2
  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir