taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.3315
6.0486
1338.31
101971.29
229.293

Nuriye Gülmen'e tahliye, Semih Özakça'ya beraat kararı

Mahkeme Nuriye Gülmen'e 6 yıl 3 ay hapis cezası verip tahliye etti, Semih Özakça ise üzerine atılı suçlardan beraat etti.

İHA | 01.12.2017 - 20:47..
Whatsapp ile paylaş
Nuriye Gülmen'e tahliye, Semih Özakça'ya beraat kararı

Nuriye Gülmen'e tahliye, Semih Özakça'ya beraat kararı

OHAL kapsamında çıkarılan KHK ile kamu görevinden ihraç edilen ve işlerine dönmek amacıyla açlık grevine başlayan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın "silahlı terör örgütüne üye olmak", "terör örgütü propagandası yapmak" ve "Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na muhalefet" suçlarından yargılandığı davanın 6. celsesi görüldü.

SEMİH ÖZAKÇA KATILDI

Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Sincan Ceza ve İnfaz Kurumları Kampüsü’ndeki duruşma salonunda görülen davaya hakkında ev hapsi kararı verilen tutuksuz sanık Semih Özakça ile tutuksuz sanık Acun Karadağ katıldı.

NURİYE GÜLMEN SEGBİS'LE BAĞLANDI

Tutuklu sanık Nuriye Gülmen ile tedavi gördüğü Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin tutuklu odasından SEGBİS aracılığıyla bağlantı kuruldu. Bazı CHP’li milletvekilleri de duruşmayı takip etti. Mahkeme heyeti, sanık ve avukatlarının esas hakkındaki savunmalarının ardından kararını açıkladı.

GÜLMEN TAHLİYE EDİLDİ

Mahkeme, Gülmen’e "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan önce 5 yıl hapis cezası verdi. Ardından artırıma giden mahkeme cezayı 7 yıl 6 aya çıkardı. Cezanın sanığın geleceği üzerindeki etkisini dikkate alan mahkeme, cezayı 6 yıl 3 aya çevirdi. Mahkeme, Gülmen’in üzerine atılı diğer suçlamalardan beraatına hükmederek, hükümle birlikte adli kontrol şartıyla tahliye edilmesine karar verdi.

ÖZAKÇA BERAAT ETTİ

Mahkeme, tutuksuz yargılanan sanıklar Özakça ve Karadağ’ın ise üzerini atılı suçlardan ayrı ayrı beraatına hükmetti.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir