Euro
10.1425
0.02%
Dolar
8.6342
-0.15%
Altın
487.2
-0.17%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
411.443
-0.83%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C
  Fiat Egea banttan indi

  Fiat Egea banttan indi

  Türkiye'nin en önemli otomotiv projelerinden birini hayata geçiren Tofaş'ın ürettiği Fiat Egea banttan indirildi.
  • 28.09.2015 - 14:49

  Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Fiat Egea Üretim Başlangıç Töreni'nde yaptığı konuşmada, Fiat Egea'nın üretimine başlanacağı bu önemli günün heyecanını paylaşmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

  Fiat Egea banttan indi #1

  Yaklaşık bir yıl önce yine burada Doblo modelinin, Amerika'ya ihracatı vesilesiyle bir araya geldiklerini hatırlatan Koç, "Doblo'nunyenilenmesiyle başlayan yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Türkiye'nin istikrarlı büyümesi için kalıcı sanayi projelerine ihtiyacı var" dedi.

  Fiat Egea banttan indi #2

  EGEA'NIN İLK MODELİ

  Sanayi yatırımlarının artması ve bu alandaki adımların çok boyutlu düşünülerek atılmasının büyük önem taşıdığını vurgulayan Koç, "Sanayi projelerinin, iç pazarın yanı sıra ihracata yönelik olarak geliştirilmesi, bunlarla birlikte ilave istihdam da yaratması gerekiyor. Bugün de bu modele örnek niteliğinde olan Türkiye'nin en büyük sanayi yatırımlarından biri için buradayız. Ortağımız Fiat Chrysler ile birlikte geliştirdiğimiz Egea projesinin ilk modelinin üretimini birlikte başlatacağız" diye konuştu.

  Fiat Egea banttan indi #3

  İSMİ EGE DENİZİ'NDEN

  Koç, Fiat Egea'yı "akıllı bir proje" olarak değerlendirdiğini belirterek, şöyle devam etti:

  "Akıllı çünkü, çok sayıda araştırma yapılarak, Türkiye'nin beklentilerine uygun ve geniş kitlelerin ulaşabileceği bir otomobil olarak geliştirildi. Türk tüketicisini odağına alarak tasarlanan yeni modelimize isim verirken, Ege Denizi'nden esinlenildi.

  Fiat Egea banttan indi #4

  40 ÜLKEYE İHRAÇ EDİLECEK

  Akıllı bir araç çünkü, iç pazarın yanı sıra Batı ve Doğu Avrupa müşterisine de hitap ediyor. Avrupa, Ortadoğu ve Kuzey Afrika'da 40 ülkeye ihraç edilecek. Aynı platformla sedan dışında hatchback ve station wagon olmak üzere bu büyük oranını ihraç edeceğimiz, iki ayrı araç daha üretilecek. Bu da projemizi akıllı kılan diğer bir unsuru. Türkiye'nin dünyaya açılan bu çaptaki ilk binek araç projesi Egea'nın her anlamda çok başarılı olacağına yürekten inanıyorum."

  Fiat Egea banttan indi #5

  Fiat Egea banttan indi #6

  Fiat Egea banttan indi #7

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir