Euro
9.7032
-0.14%
Dolar
8.1546
0.27%
Altın
457.35
-0.42%
Borsa
1.417
0%
Bitcoin
489.210
-1.46%
11ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 11 C
  Adana'da polisten eylem yapan CHP'li vekile öneri

  Adana'da polisten eylem yapan CHP'li vekile öneri

  Adana'da bir grubun izinsiz yürüyüşüne izin vermeyen polis, CHP'li vekil Zülfikar İnönü Tümer'e bir öneride bulundu.
  • İHA
  • 29.12.2015 - 14:14

  Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), Türk Tabipler Birliği (TTB), barış çağrısı yaparak bugün Türkiye genelinde grev kararı aldı.

  CHP'Lİ VEKİLDEN POLİSE: TAŞKINLIK YAPMAYACAKLAR

  İş bırakan sendika ve sivil toplum kuruluşu üyeleri, ellerinde beyaz balonlarla İnönü Parkı’nda toplandı. Kalabalık grup, Atatürk Parkı’na yürüyüp orada basın açıklaması yapacaklarını duyurdu. Polisin yürüyüşe izin vermeyeceğini bildirmesi üzerine Eğitim-Sen Adana Şube Başkanı Ahmet Karagöz ve CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, polis yetkililerini taşkınlık yapmayacaklarını belirterek ikna etmeye çalıştı.

  Adana'da polisten eylem yapan CHP'li vekile öneri VİDEO

  POLİSTEN CHP'Lİ VEKİLE ÖNERİ

  Bir polis yetkilisi, grubun yürüyüş bildirimi yapmadıklarını belirterek, “Keşke Atatürk Parkı’na çağrı yapsaydınız da orada gerekli önlemleri alsaydık” şeklinde konuştu. CHP’li Milletvekili Tümer’e “Sayın vekilim size düşeni söyleyeyim” diyen polis yetkilisi, şu öneride bulundu:

  "KEŞKE MECLİS'TE 2911'LE İLGİLİ BİR YASAL DÜZENLEME YAPILSA.."

  “Meclis'te keşke 2911 ile ilgili bir yasal düzenleme yapılsa. 2911/11. Maddeye göre bildirim yükümlülüğü var. Bildirim olmadığı zaman toplantı ve gösteri yürüyüşüne aykırı oluyor. Suç duyurusunda bulunmak zorunda kalıyoruz. Yürüttüğümüz esnada biz suç duyurusu ya da müdahale etmediğimiz zaman, kanunun gereklerini yerine getirmemiş oluyoruz. Suç işlemiş oluyoruz. Bu da bence sayın vekillerime düşüyor”Adana da polisten eylem yapan CHP li vekile öneri #1

  POLİS ETDEN DUVAR ÖRDÜ

  Kalabalık grup daha sonra Eğitim-Sen Adana Şube Başkanı Ahmet Karagöz’ün çağrısıyla tekrar yürümeye çalıştı. Çevrede kapsamlı güvenlik önlemi açan çevik kuvvet polisleri grubun etrafında etten duvar ördü. Daha sonra CHP’li Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer’in de grup ve polis arasında diyalog kurmasıyla grup yürümekten vazgeçerek oturma eylemi yaptı. STK temsilcilerinin basın açıklamalarının ardından grup bir süre slogan attıktan sonra olaysız dağıldı.

  Adana da polisten eylem yapan CHP li vekile öneri #2

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir