Petrol
94.89
-3.32%
Euro
18.2541
-0.80%
Dolar
17.9618
0.17%
Altın
1.027
-1.10%
Borsa
2857
-0.25%
Bitcoin
434.473
-0.81%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C

  Arınç Kosova'nın bağımsızlığının 7. yıl dönümünü kutladı

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Kosova'nın bağımsızlığının 7'nci yıl dönümünü kutlayarak "Bağımsızlığını ilk tanıyan ülke olmak bizim için şereftir" dedi.
  • AA
  • 20.02.2015 - 00:03
  Arınç Kosova'nın bağımsızlığının 7. yıl dönümünü kutladı

  Arınç Kosova nın bağımsızlığının 7. yıl dönümünü kutladı #1

  Kosova milli günü, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Kosova Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Haşim Taçi'nin katılımıyla Ankara Swissotelde verilen resepsiyonla kutlandı.

  Başbakan Yardımcısı Arınç, Kosova'nın Ankara Büyükelçisi Avni Spahiu'nun ev sahipliğindeki resepsiyonda yaptığı konuşmaya ''Kosova'nın bağımsızlığının 7. yıl dönümü münasebetiyle şahsım ve hükümetim adıma en içten tebriklerimi sunuyorum'' diyerek başladı.

  BİZİM İÇİN ŞEREFTİR

  Başbakan Yardımcısı Taçi'nin Türkiye'yi ziyareti dolayısıyla bu akşam burada olmasının da çok sevindirici olduğunu ifade eden Arınç, ''Kosova'nın bağımsızlığını ilk tanıyan ülke olmak bizim için bir şereftir. Kosova'nın uluslararası camiada tanınması için en büyük gayreti gösteren ülke Türkiye olmuştur'' diye konuştu.

  Kosova'nın bağımsızlığının 108 ülke tarafından tanınmasının büyük bir mutluluk olduğunu dile getiren Arınç, iki ülke arasında çok köklü, tarihi, kültürel ve insani ilişkiler bulunduğunu belirtti.

  "YAŞASIN TÜRKİYE-KOSOVA DOSTLUĞU"

  Başbakan Yardımcısı Arınç, konuşmasında şunları söyledi;

  ''Ülkemiz de Kosova'ya her zaman en güçlü desteği vermiştir. Bu desteğimiz bundan sonra da kararlı bir şekilde devam edecektir. Kosova'nın bağımsızlığına, toprak bütünlüğüne, siyasi egemenliğine büyük önem veriyoruz. Avrupa Birliği ve Avrupa Atlantik kurumlarıyla bütünleşme yolunda sağlam adımlarla ilerleyen, istikrarlı bir Kosova'nın bölgemizde kalıcı bir barışın sağlanması bakımından da çok lüzumlu olduğuna inanıyoruz. Kosova'daki Türk toplumu ve ülkemizde yaşayan çok sayıda Kosova kökenli vatandaşlar ülkelerimiz arasındaki ilişkilerde sağlam bir dostluk köprüsü vazifesi görüyor. Kosovalı Türklerin ülkenin siyasi, ekonomik ve kültürel hayata sağladıkları katkıların artarak devam edeceğine inanıyorum. Yaşasın Türkiye-Kosova dostluğu ve kardeşliği.''

  Arınç Kosova nın bağımsızlığının 7. yıl dönümünü kutladı #2

  "MUTLULUK DUYUYORUM"

  Kosova Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Taçi de Türkiye'nin Kosova'nın bağımsızlığını tanıyan ilk ülkelerin başında geldiğine işaret ederek, ''Kosova'nın bağımsızlığının 7. yılında bizim için çok önemli olan Türkiye'de sizinle beraber olmaktan son derece mutluluk duyuyorum'' dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir