Euro
10.0365
-0.32%
Dolar
8.4381
-0.21%
Altın
492.59
-0.93%
Borsa
1.393
0.09%
Bitcoin
345.750
-0.61%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C

  Bahçeli: Saldırılara rağmen değişikliği millete taşıdık

  MHP lideri Devlet Bahçeli referanduma gitmek üzere meclisten geçen Anayasa değişikliğine ilişkin açıklama yaptı.
  • 23.01.2017 - 14:26
  Bahçeli: Saldırılara rağmen değişikliği millete taşıdık

  Bahçeli: Saldırılara rağmen değişikliği millete taşıdık #1

  Bahçeli yıkıcı propaganda ve saldırılara rağmen değişikliğe olumlu oy vererek Türkiye'nin önünü açtıklarını söyledi.

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: TBMM'de kabul edilen Anayasa değişikliğiyle ilgili kanunun Cumhurbaşkanının onayından sonra referandum yoluyla milletin önüne geleceği açık ve nettir. Her zaman olduğu gibi bundan sonrası için de söz ve karar egemenliğin yegane sahibi olan büyük Türk Milletinindir. Yıkıcı propaganda ve saldırılara rağmen MHP anayasa değişikliğine olumlu oy kullanarak Türkiye'nin önünü açmışlardır. dedi.

  İŞTE BAHÇELİ'NİN AÇIKLAMALARI:

  "Her zaman olduğu gibi, bundan sonrası için de söz ve karar egemenliğin yegane sahibi olan büyük Türk milletinindir. Aziz milletimiz TBMM'de kabul edilen anayasa değişikliğiyle ilgili iradesini gösterip hükmünü verecek ve bu herkes için bağlayıcı olup kesinlik içerecektir. Bu kapsamda MHP, TBMM'de göstermiş olduğu ahlaki duruşun, olgun ve sorumlu tavırla birlikte isabetli kararın aynısını referandum sürecinde de ortaya koyacaktır.

  "BİZİ SUÇLAYANLARIN.."

  Partimizi tutarsızlıkla suçlayanların, dün söylediklerimizle bugünkü ifade ve irademizin çeliştiğini ileri sürenlerin ne kadar yanıldıkları, ne denli art niyetli oldukları yakında tüm yönleriyle anlaşılacaktır. MHP ne ilkelerinden ne ülkülerinden ne de ülkesinin emanetlerinden en ufak taviz ve dönüşü olmayan muazzam bir millet eseridir. Bunu anlamayan dar kafalıların, kriz ve kaosa yatırım yapan demokrasi ve millet muhaliflerinin MHP'yi karalama telaşı ve suçlama yarışı beyhude bir çaba olmaktan kurtulamayacaktır." Bahçeli, MHP'nin devlet ve millet bekasını güçlendirmek, güvenceye almak, aynı zamanda milli uzlaşma ruhuyla sistem krizini büyüten fiili açmazı bitirmek amacıyla, yüklendiği tarihi görevi gönül huzuruyla ifa ederek, üstüne düşeni yaptığını vurguladı.

  MİLLETVEKİLLERİNE TEŞEKKÜR

  Özellikle 9 Ocak'tan itibaren MHP milletvekillerinin olağanüstü bir mücadele azmi göstermelerinin, her türlü tahrik ve iftiraya karşı sabır ve inançtan bir duvar örmelerinin takdir edilecek bir vakarın ispatı olduğunu belirten Bahçeli, "İftiharla söylemek isterim ki bildik mahfiller aracılığıyla, sosyal medya başta olmak üzere, her zemin ve sahada telkin ve tahrik altına alınmaya çalışılan milletvekillerimiz dava adamlığının ve dik duruşun ne demek olduğunu dosta düşmana ispatlamışlardır. Bu itibarla partimizin değerli milletvekillerine yürekten teşekkür ediyor, referanduma gidecek anayasa değişikliğinin milletimize, devletimize ve geleceğimize hayırlı olmasını, yeni umutlar getirmesini, yepyeni ufuklar açmasını Rabbimden niyaz ediyorum." dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir