Petrol
92.67
-0.02%
Euro
18.2502
0.03%
Dolar
17.9281
0.08%
Altın
1.024
0.20%
Borsa
2913
1.96%
Bitcoin
432.250
-0.64%
23ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 23 C
  Bahçeli'den anlamlı Twitter mesajı

  Bahçeli'den anlamlı Twitter mesajı

  MHP Lideri Devlet Bahçeli, resmi Twitter hesabından gündeme dair ilginç mesajlar verdi.
  • 27.04.2014 - 00:43

  Bahçeli den anlamlı Twitter mesajı #1

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli sosyal paylaşım sitesi Twitter'deki hesabından açıklamalarda bulundu.

  Bahçeli'nin mesajındaki  "İstismarın ve inkarın mağarasında gergef işleyen damlada gizlenmiş deniz veya zerreye sığmış güneş de olsa hayır gelmez." ifade dikkat çekti.

  "BUNLAR OLMADAN SELAMETE KAVUŞULAMAZ"

  "Hepinize iyi akşamlar. Şunları bir defa not etmekte ve altını kalın olarak çizmekte fayda görüyorum:

  Adalet vicdanın sesi, demokrasi iradenin nefesi, özgürlük onurlu olmanın eseri, ahlak ise insanlığın manevi bereketidir. İnsanın bu değerlerden uzak şekilde kemale ermesi, bunlar olmadan selamete kavuşması ve şahsiyet bulması hemen hemen imkânsıza yakındır.

  "İSTİSMARIN VE İNKARIN MAĞARASINDA GERGEF İŞLEYEN.."

  Her kim ki, doğrunun tarafındadır, doğruyla hemhâldır, doğruya tercümanlık yapıyordur, o kişi makbul ve saygın bir kişidir. Her kim ki, yalana yakasını kaptırmıştır, iftiranın esiri olmuştur, kötülüğün odağı haline gelmiştir, o kaybeden ve eriyen bir kişiliktir.

  İstismarın ve inkarın mağarasında gergef işleyen damlada gizlenmiş deniz veya zerreye sığmış güneş de olsa hayır gelmez.

  "DEVLET YÖNETMEK İÇİN TARİH HAFIZASI GEREKLİ"

  Kalbinde haset, yüreğinde hınç, kişiliğinde hile, dilinde hakaret olanın yüzüne ne söylense, karşısında neden bahsedilse faydasızdır. Basiretin kilitlenmesi, vicdanın paslanması, zihnin çoraklaşması çok vahim bir çöküşün, sancılı bir sonun işaretidir.

  "GAYRİ MİLLİ MERCEKTEN HOŞGÖRÜYLE BAKARAK MİLLİ OLUNMAZ"

  Devlet yönetmek için güçlü bir tarih hafızasına, derin bir toplum tahliline ve donanımlı bir kültür birikimine sahip olmak zorunludur. Dünle bugün arasında bağ kuramayan, geleceğe ezbere dayalı kalıplarla bakan birisinin gönüllerde kalıcılığı olamaz.

  Taziye sunarak, acılara tek yönlü gönderme yaparak, geçmişteki mezalimlere gayri milli mercekten hoşgörüyle bakarak milli olunmaz. Gerçek manada böylelerinden değil Cumhur'a Baş, mahalleye bekçi bile olmaz. Bunların gömlek çıkarıp papaz cüppesi giymesi, dürüstlük kumaşını yırtıp yolsuzluk yamasıyla gezmesi tenakuzlarını ve niyetlerini gizlemez.

  Bugünden düne bakarak durumdan vazife çıkaranlar başkalarına şirinlik taslama yarışına girseler de ayakta kalamazlar. Atalarımız boşuna söylememiş:

  Kaynayan kazan kapak tutmaz, akan nehir yosun tutmaz, tüten duman güneş kapatmaz. Bir ipte bir çok cambaz oynatma merakında olanlar dikkat etsin, her zaman şapkadan tavşan çıkmaz."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir