Petrol
95.01
-3.20%
Euro
18.2588
-0.77%
Dolar
17.9624
0.17%
Altın
1.027
-1.16%
Borsa
2857
-0.25%
Bitcoin
435.250
-0.71%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C
  Başbakan Erdoğan'ın Ereğli ziyareti konuşması

  Başbakan Erdoğan'ın Ereğli ziyareti konuşması

  Başbakan Erdoğan'ın Konya ziyareti sonrasındaki durağı Ereğli'de halka seslendi.
  • 26.04.2014 - 17:08

  Başbakan Erdoğan, yerel seçim çalışmaları döneminde rahatsızlığı nedeniyle ziyaret edemediği Konyalı vatandaşlara teşekkür ziyaretinde bulundu.

  Başbakan Erdoğan ın Ereğli ziyareti konuşması #1

  "ANAYASA MAHKEMESİ'Nİ DE DİNLEDİLER"

  "Anayasa Mahkemesini de dinliyorlar. Ve son zamanlarda atılan adımlar işte bizde bu soru işaretlerini doğuruyor. Çünkü herşeyleri şantaj, montaj.. işte Dışişleri Bakanlığımızıda dinlediler. Bunu dünyaya servis ettiler. CHP, MHP ve BDP bunların yanında yem oluyor. Kimi dinlerse dinlesinler karşılarında biz varız....Paralel yargıyla mücadelemiz devam ediyor, edecek... Ya yola gelecekler ya dışarı gidecekler..."

  Başbakan Erdoğan'ın konuşmalarının satır başları;

  "BİZİM ABLALARIMIZ ABİLERİMİZ GALİP GELDİ"

  "Birilerinini ablaları, abileri vardı. Ne oldu? Bizim ablalarımız, abilerimiz galip geldi. Belediyecilik bizim işimiz. Bu kardeşiniz İstanbul Belediye başkanlığından geldi.

  "BU CHP GENEL MÜDÜRÜNİN DİKİLİ BİR AĞACI YOK"

  Kardeşlerim ana muhalefet genel müdürü, yavru muhalefetin başkanı nereden geldi? Bunların dikili bir ağacı yok. Bu CHP'nin genel müdürü SSK'nın başındayken ilaç bulamıyorduk ilaç. Bunlar halka değer vermediler.

  "YESİNLER SENİN MİLLİYETÇİLİĞİNİ"

  Bunların partisinde halk olabilir ama uygulama da yok. Adında milliyetçi ifadesi var. Yesinler senin milliyetçiliğini. Milliyetçilik adına hangi ülkeye gitmiş? Moğolistan'a gittim. Karakum'dan Göktürk alfabesine 42 km yol vardı. Bu yolu biz yaptık. Moğolistan'daki anıtlarımızı gezdim. Anıtlarımızın olduğu yere mescid yapacağız.

  "KARDEŞLERİMİZİN HEP YANINDA OLDUK"

  Ey Bahçeli sen neden gitmedin buralara? Uçağa binme fobisi varmış! Soydaşlarımızın hep yanında olduk. Suriyeli kardeşlerimizin yanında olduk. Onlar muhacir biz Ensar olduk. Bizim medeniyetimizin görevi bu. Mısır'da Esma'lar şehit oldu. Onların yanında olduk. Darbeyle gelenlerin karşısında olduk. Pensilvanya darbecilerin yanında oldu.

  "BUNLAR ANAYASA MAHKEMESİNİ DE DİNLİYORLAR"

  Mavi Marmara'yı batıranların yanında oldu. Bunların yanında olan saf kardeşlerimize sesleniyorum. Bunlardan kurtulun. Bunlar herkesi dinliyor. Cumhurbaşkanını dinliyorlar. Burada ilk kez söylüyorum. Bunlar Anayasa Mahkemesi'ni de dinliyorlar. Bunların inine gireceğiz. Bunlar kimi dinlerlerse dinlesinler karşılarında biz varız. Bunları temizleyeceğiz. Ya yola gelecekler ya gidecekler.

  "CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ OLACAK"

  Bir seçim geçirdik. Şimdi 10 Ağustos'ta Cumhurbaşkanlığı seçimi olacak. Bu CHP'nin genel müdürü konuşuyor. MHP'nin başkanı da konuşuyor. CHP ve MHP'ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum; ülkede bir ayrımcılık varsa bunu onlar yaptı.

  "KİMSENİN KARŞISINDA EĞİLMEDİK EĞİLMEYİZ"

  Bu CHP ve MHP başarısızlığa kitlenmiş durumda. 10 Ağustos 2014'te Cumhurbaşkanlığı seçiminde adayımızı ilk turda seçtirmeye var mısınız? Biz sadece ruku da eğiliriz. Kimsenin karşısında eğilmedik eğilmeyiz. Biz sizleri Allah için seviyoruz. Bir olacağız, iri olcağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız."     İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir