Petrol
110.59
1.36%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
477.846
-0.32%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C

  Bülent Arınç'tan Sırrı Süreyya Önder'e: Haddini Bil

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, HDP'li Sırrı Süreyya Önder'in "Başmüzakereci Öcalan'dır" lafına sert tepki göstererek "Haddini bil" dedi.
  • 25.10.2014 - 15:34
  Bülent Arınç'tan Sırrı Süreyya Önder'e: Haddini Bil

  Bülent Arınç tan Sırrı Süreyya Önder e: Haddini Bil #1

  Arınç, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı il danışma meclisi toplantısına katıldı. Çözüm sürecinin siyasi bir süreç olduğunu anlatan Arınç, "Onu biz yürütmeye gayret ediyoruz. Ama Türkiye’de terörün bitmesi, terör olayların sonlanması ve bu olayların artık asayişsizlik noktasına gelmesi ayrı bir konudur. Ne diyor Sayın Davutoğlu, Başbakanımız, ‘Kamu düzeni esastır’ kamu düzenini bozan hiçbir şeye müsaade etmeyeceğiz. Ama çözüm sürecini devam ettireceğiz." diye konuştu

  "HADDİNİ BİL"

  Arınç, HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'in, “Başmüzakereci Öcalan’dır.” sözüne de sert tepki gösterdi. Çözüm sürecini akıllı bir şekilde yürüttüklerini belirten Arınç, “Sen Öcalan’ın karşısında hangi konumdasın? Haddini bil!” dedi.

  Bülent Arınç’tan Sırrı Süreyya Önder’e: Haddini bil

  "NEREDEN BU SIFATI ALDIN SEN"

  Çözüm sürecini akıllı bir şekilde yürüttüklerini belirten Arınç, şunları söyledi;

  "Akıllı biçimde yürütürken yine sürecin inkıtaa (kesintiye ) uğramasını isteyenler dışarıda açıklamalar yapıyor. Birisi ‘Öcalan başmüzakerecidir’ diyor. Nereden bu sıfatı aldın sen? Kim verdi? Kim kiminle neyi müzakere ediyor? Sanki Avrupa Birliği’nde bir tane başmüzakerecimiz var, onun yanına biri daha eklendi. Beyefendinin ağzından çıkan laf bu; ‘sekretarya’ bilmem ne… Sen haddini bil kardeşim. Sen oraya gidip geliyorsun, oradaki insanla konuşmalar yapıyorsun.

  "SEN KENDİNİ HANGİ ROLDE GÖRÜYORSUN"

  Sonra onlar alınıyor bir taraflarda değerlendiriliyor. Ve belli işler yapılıyor. Sen burada kendini hangi rolde görüyorsun Allah aşkına? Sen Öcalan’ın karşısında hangi konumdasın? Aldığın götürdüğün Kandil’deki insanlarla ilişki nasıl bir ilişki. Kim başmüzakereci, konuştuklarını bilsene! Hükümeti zor durumda bırakmak için bundan daha büyük provokasyon olabilir mi?"


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir