Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
475.261
-2.10%
18ºC
İstanbul
Güneşli 18 C
  CHP kulislerinde genel başkan adayları

  CHP kulislerinde genel başkan adayları

  Parti içinde muhalifler, genel başkanın karşısına çıkaracak rakip arayışlarını sürdürürken, dirsek temasını sürdürmeye devam ediyor.
  • 16.08.2014 - 05:42

  CHP kulislerinde genel başkan adayları #1

  Milliyet'te yer alan habere göre, Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan ve TBB Genel Başkanı Metin Feyzioğlu’nun ismi Kılıçdaroğlu’na rakip olarak geçiyor.

  Eski Genel Başkan Deniz Baykal’ın süreci “şimdilik” seyrettiği belirtiliyor. Parti kulislerinde kurultayın eylül ayının ortasına kadar yapılmasına kesin gözüyle bakılırken, tarihin yarın Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanacak MYK’da belirleneceği belirtiliyor.

  "KILIÇDAROĞLU GÜÇLENEREK ÇIKAR"

  Kulislerde, mevcut delege yapısıyla Kılıçdaroğlu’nun kurultaydan güçlenerek çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor.

  Aralarında eski Grup Başkanvekili Kemal Anadol, Şahin Mengü, Zekeriya Akıncı, Tuncay Ercenk, Ufuk Özkan ve Ergün Aydoğan’ın da bulunduğu 9 eski milletvekili, sadece mevcut parlamenterlere açık olan TBMM Basın Salonu’nda TBMM Başkanı Cemil çiçek’ten aldığı özel izinle basın toplantısı yaparak, Kılıçdaroğlu’nu istifaya çağırdı.

  "SORUMLULUK KILIÇDAROĞLU'NA AİTTİR"

  50 eski milletvekilinin imzasının bulunduğu bildiride, başarısızlık kadar vahim olan başka bir durumun da Genel Başkan’ın bunun vahametini kavrayamamış bir görüntü vermesi olduğu savunuldu.

  Bildiride, “Sorumluluk doğrudan doğruya uyarıları dikkate almadan ve partinin yetkili kurullarında görüşülüp karar alınmadan İhsanoğlu’nu çatı aday olarak öneren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na aittir. Çağdaş demokrasilerde bunun yolu genel başkanlıktan istifa etmektir. Diğer üç başarısız seçim de eklenince artık istifa kaçınılmaz olmuştur” denildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir