Euro
10.3287
-1%
Dolar
8.8169
-0.55%
Altın
496.69
-0.47%
Borsa
1.392
0.51%
Bitcoin
383.953
-0.39%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C
  CHP oyları doğru sayma konusunda bu kez iddialı

  CHP oyları doğru sayma konusunda bu kez iddialı

  24 Haziran seçimlerinde yaşadığı beceriksizlik yüzünden kendi seçmenlerinden büyük eleştiri alan CHP teşkilatları, 31 Mart'a hazırlanıyor.
  • Haber Merkezi
  • 21.01.2019 - 13:14

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, 24 Haziran’da yapılan seçimler için vatandaşların eleştirilerinin haklı olduğunu ancak seçim sonucunu etkileyecek bir manipülasyon olmadığını ifade etti.

  İnsan kaynağı nedeniyle bazı bölgelerde sorun yaşadıklarını söyleyen Adıgüzel, 31 Mart'ta benzer sorunların yaşanmayacağı görüşünü dile getirdi.

  CHP oyları doğru sayma konusunda bu kez iddialı #1

  RS FM'de yayınlanan programa konuk olan Onursal Adıgüzel, hem seçim güvenliği konusunda hem de sahte seçmen iddialarına ilişkin yaptıkları çalışmaları anlattı.

  ELEŞTİRMEKTE HAKLILAR

  Adıgüzel, özetle şunları söyledi: "Vatandaşlarımız 24 Haziran'ı eleştirmekte haklılar. Ama seçim sistemi manuel bir sistem. Amacımız toplayabildiğimiz kadar çok tutanağı toplayıp, bunları birleştirip sonuca erdirmekti. Biz sistem çökmesinden çok, her yerde aynı insan kaynağı potansiyeline sahip olmamak sebebiyle sorun yaşadık.

  CHP oyları doğru sayma konusunda bu kez iddialı #2

  İSTANBUL VE ANKARA'DAKİ ÖRGÜTLERİMİZ ÇOK HIZLIYDI

  İstanbul ve Ankara'daki örgütlerimiz çok hızlıydı ama bazı bölgelerde sıkıntılar yaşadık. Seçim sonuçlarını AA ile aynı hızda açıklayacağımızı söylemiştik ama bilgi akışından ve hızdan kaynaklanan sorunlar yaşadık. Diğer siyasi partilerden eksikleri tamamlayabiliriz diye düşünmüştük ama onlar da bazı sorunlar yaşadı.

  Sandıkların yaklaşık yüzde 98'ini kontrol etmiştik. Tabii ki farklar vardı ama yüzde yüz seçimin kaderini etkileyecek bir manipülasyon yoktu."

  Günün önemli gelişmeleri VİDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir