Petrol
112.46
1.33%
Euro
17.5693
0.24%
Dolar
16.5982
0.44%
Altın
970.14
0.13%
Borsa
2529
0.00%
Bitcoin
349.142
-1.27%
23ºC
İstanbul
Çok bulutlu 23 C
  Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD heyetiyle görüştü

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD heyetiyle görüştü

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Senato Üyesi Kirsten Gillibrand başkanlığındaki ABD senato heyetini, Yıldız Sarayı’nda kabul etti.
  • İHA
  • 08.01.2016 - 20:03

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da ABD Senato Heyetini Mabeyn Köşkü'nde kabul etti. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Yıldız Mabeyn Köşkü'nde akşam saatlerinde gerçekleşen kabulde, Türkiye-ABD ilişkilerinin yanı sıra bölgesel konular da ele alındı.

  ABD Senatosu Üyesi Kirsten Gillibrand başkanlığındaki heyetin kabulünde, iki yakın ortak ve müttefik konumundaki Türkiye ile ABD arasındaki işbirliğinin, ortak değerler ve saygı temelinde daha da derinleştirilmesi gerektiği vurgulandı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD heyetiyle görüştü #1

  ERDOĞAN'A SURİYE TEŞEKKÜRÜ

  Cumhurbaşkanlığı kaynakları, başta IŞİD ve PKK olmak üzere örgütlerden kaynaklanan tehdit karşısında Türkiye-ABD ilişkilerinin ve işbirliğinin daha da önem kazandığına işaret edildiğini bildirdi. ABD Senato Heyetinin Türkiye'nin Suriyeli mültecilere ev sahipliği yapmasından ve insani yardımlardan dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a takdir ve teşekkürlerini de ilettiği ifade edildi.

  CLİNTON'A EN YAKIN İSİM

  Heyetin başkanı olan ABD Senatosu Üyesi Kirsten Gillibrand, ABD’de 2016 sonunda yapılacak olan başkanlık seçiminde Demokratların adayı olarak yarışan Hillary Clinton’a en yakın isimlerden.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD heyetiyle görüştü #2

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD heyetiyle görüştü #3

  2000 yılındaki senato seçimlerinde aday olan ve kazanan Clinton’ı o dönemden bu yana destekleyen avukat Gillibrand, ilk adaylığı sırasında seçim kampanyası için yüklü miktarda bağışı da yapmıştı. 2016’daki başkanlık yarışında da Hillary Clinton’un kampanyasına destek veriyor.

  BİDEN'DAN ÖNCE ZİYARET

  ABD heyetinin ziyareti, 23 Ocak'ta ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın ziyaretinin öncesinde gerçekleşti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir