Euro
10.8353
0.79%
Dolar
9.2932
0.88%
Altın
533.11
1.01%
Borsa
1.43
-0.19%
Bitcoin
612.501
2.59%
15ºC
İstanbul
Güneşli 15 C

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Gaziantep'te konuştu

  Yeni Zelanda'da düzenlenen saldırıya ilişkin konuşan Erdoğan, "Bu can bu tende oldukça Ayasofya minareleriyle kalacak" dedi.
  • Haber Merkezi
  • 15.03.2019 - 15:22
  Cumhurbaşkanı Erdoğan Gaziantep'te konuştu

  Yerel seçimlere kısa bir süre kala çalışmalarını hızlandıran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugünkü durağı Gaziantep'ti.

  Kendisini karşılayan coşkulu kalabalığa hitap eden Erdoğan, Yeni Zelanda'da düzenlenen saldırıya da değindi.

  "AYASOFYA MİNARELERİYLE KALACAK"

  Saldırda 3 Türk vatandaşının yaralandığını açıklayan Erdoğan, Ayasofya'ya yönelik tehditlere "Bu can bu tende oldukça Ayasofya minareleriyle kalacak" ifadeleriyle cevap verdi.

  Cumhurbaşkanı, "Bugün maalesef Yeni Zelanda'da yaşanan hadisede İslam karşıtı katiller ellerine silahlarını alıp Cuma namazı için toplanan Müslüman kardeşlerimize saldırıyorlar. Ve 49 kardeşimiz orada şehit oldu. Bunların dışında da 3 tane Türk var. Kendisiyle görüştüm. Cumhurbaşkanı ile de görüştüm. Bu alçak bir de bildiri yayınlamış. Bu bildiride Müslümanları, ülkemizi, milletimizi ve şahsımı da hedef alıyor." dedi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Gaziantep te konuştu #1

  "SENİN HER YERİN BOMBA OLSA NE YAZAR"

  Yeni Zelanda'daki saldırganın 70 sayfalık manifestosuna değinen Erdoğan, "Neymiş, Boğaz'ın batısına geçmeyecekmişiz. Yoksa ne olurmuş, İstanbul'a gelir bizi sürer, Ayasofya'yı minarelerden kurtarırlarmış. Be hey gafil, önce şunu bil. Ben niye girdim içeri? Bir şiir okumuştum; Minareler sürgün, kubbeler miğfer, camiler kışlamız, müminler asker... Sen hangi milletle konuşuyorsun neyi konuşuyorsun? Senin her yerin bomba olsa ne yazar? Terbiyesiz, adi, alçak sen kolayı seçtin. Birileri de hala bizim ezan ve bayrak hassasiyetimiz çarpıtmaya çalışıyor.

  "ASLA BAŞ EĞMEYECEĞİZ"

  İstanbul'a diyor ki Konstantinopol. Camileri yıkacakmış. Ayasofya'yı kiliseye çevirecekmiş. Bu millet böyle bir şeye asla müsade etmeyecek. İsrail'de bir başbakan var ya, onun oğlu da tweet atıyor; 'İstanbul, Bizans başkentidir. Türk işgali altındadır' diyor. Be ahlaksız, siz Filistin'i işgal ettiniz. 7 yaşındaki çocuktan tut, kadınlara yaşlılara varıncaya kadar 10 bin yakın Filistinli kardeşimizi orada mahkum ettiler. Onun için diyorum ki, Netanyahu zalimdir. Bunları söylüyoruz diye rahatsız olan varsa, olsun. Burada Yeni Zelanda'da şehit edilen tüm kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Müslümanlar olarak asla baş eğmeyeceğiz, asla da bu alçakların seviyesine düşmeyeceğiz.

  Yeni Zelanda'da, Filistin'de, Myanmar'da katledilen masum Müslümanlara hangi şekilde yaklaşıyorsa, diğer insanlara da öyle yaklaşacağız. Çünkü İslam budur. Bizi biz olmaktan çıkarmaya çalışanlara da sözümüzü sandıkta söyleyeceğiz." ifadelerine yer verdi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Gaziantep te konuştu #2

  ERDOĞAN'DAN GAZİANTEP'E MÜJDELER

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gazianteplilere de müjdelerini sıraladı. Antep'in turizmde başarılara ulaşacağını aktaran Erdoğan, "İhracatta 7 milyar dolar sınırını zorlayan şehrimiz inşallah turizmde de başarılara ulaşacaktır. İnşallah Gaziantep 31 Mart'ta yeni bir dönemin kapısını aralayacaktır.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir