Euro
10.4017
0.04%
Dolar
8.7201
0.01%
Altın
500.14
0.6%
Borsa
1.414
0%
Bitcoin
331.249
-1.21%
18ºC
İstanbul
Güneşli 18 C
  Demirtaş'a göre kendisine kumpas kuruldu

  Demirtaş'a göre kendisine kumpas kuruldu

  HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, hakkında bir hiçleştirme kampanyası yapıldığını belirterek, "Beni bir siyasi figür olarak ortadan kaldırmak istiyorlar." dedi.
  • 23.10.2014 - 08:46

  Demirtaş a göre kendisine kumpas kuruldu #1

  İsmi üzerinden büyük bir hiçleştirme kampanyası yürütüldüğünü söyleyen HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, Al Jazeera Türk'ten Gonca Şenay'a olay yaratacak bir açıklama yaptı: "Şahsen beni bir siyasi figür olarak ortadan kaldırmak için bunları yapıyorlar."

  "BİZİ ZOR DURUMDA BIRAKMAYA ÇALIŞIYORLAR"

  Müzakere süreçlerinde her şeyin kamuoyunun bilgisi dahilinde gerçekleşmeyeceğini söyleyen Selahattin Demirtaş, bunun kullanıldığını, HDP'lileri zor durumda bırakılmaya çalışıldığını ifade ederek hükümeti suçladı.

  Hükümetin çözüme yönelik verilen sözleri de tutmadığını savunan Demirtaş, "Bize samimiyetsiz, ikiyüzlü diyenlerin verdiği sözü tutmuyor diyenler, bunlara bir baksınlar.” dedi.

  "BENİ ORTADAN KALDIRMAK İSTİYORLAR

  Demirtaş süreçte kendi ismi üzerinden bir kampanya yürütüldüğünü söyledi:

  “Benim ismim üzerinden büyük bir hiçleştirme kampanyası yürütülüyor, muhtemelen Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve yaklaşan genel seçimlerle ilgisi var. Yazılıp çizilenlerin çok önemli bir kısmının yanlış olduğunu söyleyebilirim. Müzakere sürecinde kendi ellerini güçlendirmek istiyorlar. Şahsen beni, bir siyasi figürü ortadan kaldırmak için bunları yapıyorlar.”

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir