Euro
10.0676
-0.11%
Dolar
8.5484
-0.18%
Altın
495.62
-0.39%
Borsa
1.352
-0.86%
Bitcoin
288.867
3.98%
26ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 26 C
  Deniz Baykal, TBMM'de gazetecilerin sorularını yanıtladı

  Deniz Baykal, TBMM'de gazetecilerin sorularını yanıtladı

  Referandum öncesi CHP ile HDP aynı çizgide buluştu, iki kanat da HAYIR diyor, son destek ise PKK'dan geldi. Oluşan bu durum Baykal'a soruldu
  • AA
  • 31.01.2017 - 13:00

  Anayasa değişiklik teklifinin "TBMM'den Cumhurbaşkanlığına gönderilmemesiyle" ilgili bir soru üzerine Baykal, "Gecikme, insanda, acaba sağduyu hakim olur da bu imzalanmaz ve bir sıkıntılı dönem Türkiye'ye yaşatılmaz diye umut yaratıyor." diye konuştu.

  Deniz Baykal, TBMM de gazetecilerin sorularını yanıtladı #1

  "SAYIN CUMHURBAŞKANI, ANAYASA DEĞİŞİKLİK TEKLİFİNİ İMZADAN SARFINAZAR EDERSE.."

  Anayasa değişikliğine ilişkin kanunun imzalanmaması ve referandum yapılmaması, Türkiye'nin anayasa zorlamasına maruz bırakılmaması halinde sorumlu ve doğru davranılmış olacağını vurgulayan Deniz Baykal, "Keşke böyle bir karar alsalar. Köprüden önceki asıl son çıkış bu. Şimdi Sayın Cumhurbaşkanı anayasa değişiklik teklifini imzadan sarfınazar ederse, uzak durursa, bence doğrusunu yapmış olur." değerlendirmesinde bulundu.

  Deniz Baykal, TBMM'de gazetecilerin sorularını yanıtladı VİDEO

  BAYKAL'A 'CHP'Yİ HDP VE PKK İLE AYNI SAFTA' SORUSU

  Bir gazetecinin "CHP'yi, HDP, PKK ve diğer bir iki terör örgütüyle aynı safta gösteren açıklamalar var." sözleri üzerine, Baykal, şunları söyledi:

  "KARALAMA KAMPANYASI, ÜZÜNTÜ DUYUYORUM"

  "İktidarın bu kampanyayı teklifin özünü, içeriğini anlatarak, onu savunarak, yararlarını göstererek götürmeyeceğini, daha önce örneklerini gördüğümüz gibi bir suçlama, itham etme, karalama kampanyasıyla geçiştirmeye niyetli olduğunu gösteriyor. Bundan üzüntü duyuyorum. Bunlar haksızdır. Her siyasi partinin kendi kimliği var. CHP, bu konuda hiçbir tereddütü hak etmiyor. Tarihi ortada, durumu ortada. CHP'yi böyle uydurma gerekçelerle suçlamak, suçlayanların halka anlatacakları bir davalarının olmadığını ortaya koyuyor. Bu, suçlayanlar bakımından düşündürücüdür. Savunun kendinizi, tasarıyı savunun. Onu bunu karalamayın. Bulamıyorlar, anlatamıyorlar. Çünkü yanlış. Vazgeçin canım bu yanlıştan. Kendinizi de Türkiye'yi de kurtarın."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir