Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
473.497
-1.11%
19ºC
İstanbul
Bulutlu 19 C

  Gültan Kışanak: Öcalan'ın özgürlüğü için oy vereceğiz

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanı Gültan Kışanak, "Öcalan'ın özgürlüğü için oy Selahattin Demirtaş'a oy vereceğiz" dedi.
  • 24.07.2014 - 17:49
  Gültan Kışanak: Öcalan'ın özgürlüğü için oy vereceğiz

  Gültan Kışanak: Öcalan ın özgürlüğü için oy vereceğiz #1

  Diyarbakır'da HDP Eşgenel Başkanı ve Cumhurbaykanı adayı Selahattin Demirtaş için merkez Bağlar İlçesi'nde seçim bürosu açıldı.  

  "ÖCALAN'IN ÖZGÜRLÜĞÜ İÇİN OY VERECEĞİZ"

  Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak, yaptığı konuşmasında, "Cumhurbaşkanlığı seçimleri halkımızın seçimi. Seçimlerde kendimize oy vereceğiz. Rojava için oy vereceğiz. Kürt halk önderi Abdullah Öcalan'ın kurtuluşu, özgürlüğü için oy vereceğiz" dedi.

  "KATLİAMI LANETLİYORUZ"

  Kışanak'ın konuşmalarının satır başları; 

  "Filistin halkının üstüne bombalar yağıyor. Bu bir zülümdür ve insanlık suçudur. Mazlum Filistin halkı Ortadoğu'da yalnız bırakılmıştır. Bu katliama ortak olanları lanetliyoruz. İnsanlık adına yaşanan zulme ortak olmayın.

  "ROJAVA KÜRDİSTAN'I KENDİ YARATTI"

  Rojava Kürdistan'ını kendi yarattı. Rojava halkı özgür alanlarında yaşamak istiyor. Fakat, buna engel olmak isteyen IŞİD çeteleri ve işbirlikçi devletler var. Kan üzerinden siyaset yapıyorlar. Artık zalimler bir yana mazlumlar bir yana saf tutmanın zamanı geldi."

  Gültan Kışanak: Öcalan ın özgürlüğü için oy vereceğiz #2

  "ROJAVA VE ÖCALAN İÇİN OY VERECEĞİZ"

  Kışanak, Cumhurbaşkanlığı seçiminde herkesi HDP'nin adayı Selahattin Demirtaş'ı desteklemeye çağırarak, "Cumhurbaşkanlığı seçimleri sadece Demirtaş'ın seçimi değil. Cumhurbaşkanlığı seçimleri halkımızın seçimi. Seçimlerde kendimize oy vereceğiz. Rojava için oy vereceğiz. Kürt halk önderi Abdullah Öcalan'ın kurtuluşu özgürlüğü için oy vereceğiz" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir