Dolar
6.7601
0.8187%
Euro
7.5953
1.2517%
Altın
1699.86
-1.6074%
Borsa
109111.34
0.9381%
G. Altın
368.432
-0.9934%
Bitcoin
64722.43
0.8239%
18ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 18 C
  HDP'nin yavru partisi: Vergi de vermememiz lazım

  HDP'nin yavru partisi: Vergi de vermememiz lazım

  DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, "Kaçak elektrik kullanın hakkımızdır" açıklamasından sonra yeni bir skandal açıklamaya imza attı.
  • DHA
  • 06.10.2015 - 20:57

  HDP'nin yavru partisi: Vergi de vermememiz lazım

  kamuran

  DBP Siirt İl Örgütü’nce sözde “Öz yönetim ve özerklik” başlığıyla toplantı düzenlendi. Belediye konferans salonunda düzenlenen toplantıya, DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek ve çok sayıda partili katıldı. Daha önce "Kaçak elektrik kullanın" çağrısı yapan Kamuran Yüksek, yine skandal ifadeler kullandı.

  HDP'nin yavru partisi: Vergi de vermememiz lazım VİDEO

  "VERGİ DE VERMEMEMİZ LAZIM"

  Bölgedeki tüm enerji kaynaklarının bölge halkının malı olduğunu anlatan Yüksek, şu ifadelerde bulundu:

  "Buraya gelip burayı sömürenler hırsızdır. Gelip sizin elinizden alanlar hırsızdır. Sizin nafakanızı alıyor sofranızdan alıyorlar. Vergi dahi vermemeniz lazım. Kime veriyoruz vergiyi Ankara'ya, Ankara ne yapıyor bizim vergimize? Tank yapıyor, top yapıyor, silah yapıyor gelip bizim başımıza yakıyor. Yerel meclisler olmalı yeni sistemde. Yeni düzende vergiler meclise verilmeli. Buranın gelirleri burada kalmalıdır. Bizim insanlarımız halkımız istifade etmelidir. Bizden çalıyorlar bizim hayatımızdan çaldılar. Artık geri almamızın zamanıdır. Bunların hepsini geri alacağız. Yani neresinden alırsak alalım ekonomik olarak işsizliğin yoksulluğun ortadan kalkmasının yolu ekonomik özerkleşmesidir. Dilimizin kimliğimizin özgürleşmesi için özerklik lazım. Kendi kimliğimizle kendi dilimizle yönetelim kendimizi. Merkeziyetçi tekçi çözüm değil. Çözüm yerel demokrasi özerklik ve otonomdur ve buna benzer formülerdir. Buna karşı onlar halka karşı saldırı devam ettikçe halk asla teslim olmayacak. Bizler teslim olmayacak, geri atım atmayacağız. Çünkü artık geleceğimiz görüyoruz. Bu geleceğe bir kez tutunduk bir daha geri atım atmayacağız"

  HDP'nin yavru partisi: Herkes elektriği kaçak kullansın haberi


  Görüş Bildir