Euro
15.2245
0.53%
Dolar
13.4328
0.42%
Altın
794.2950
0.55%
Borsa
1,993.37
-1.03%
Bitcoin
529.034
-7.45%
9ºC
İstanbul
Çok bulutlu 9 C
  İdris Bal'ın partisinde iki istifa

  İdris Bal'ın partisinde iki istifa

  Genel Başkan Yardımcıları Atilla Kucur ve İlker Hergüner, Gülen Cemaatine yakınlığıyla bilinen bağımsız milletvekili İdris Bal'ın kurduğu Demokratik Gelişim Partisi'nden istifa etti.
  • 26.11.2014 - 13:38

  istifa

  Gülen Cemaati'ne yakınlığıyla bilinen ve AK Parti'den isitifa eden Kütahya Bağımsız Milletvekili İdris Bal'ın önderliğinde kurulan Demokratik Gelişim Partisi'nde istifalar art arda geliyor. Partinin kurulmasının hemen ertesi günü istifa eden Fevzi Bubilik'in ardından Genel Başkan Yardımcıları Atilla Kucur ve İlker Hergüner de kazan kaldırdı.

  Partinin önemli iki ismi Kontv Ankara Temsilcisi Sinan Burhan'ın hazırlayıp sunduğu Ankara Konuşuyor programında partilerinden istifa etti.

  "BİZİ GEZİ PARKI'NA GÖTÜRMEK İSTEDİ"

  İdris Bal'ın icraat ve açıklamalarının kendilerini hayal kırıklığınıa uğrattığını belirten Atilla Kucur istifa gerekçelerini İdris Bal'ın kendilerini Gezi Parkına götürmek istemesi olarak açıkladı.

  Kucur "Sayın İdris Bal bizleri Gezi Parkına götürmek istedi. Gezi Parkında yapılan eylemler millete ve memlekete zarar verdi. Hükümeti devirmek için yapıldı. Kamu kurumları yağmalandı. Esnafa zarar verildi. O nedenle bizler Gezi Parkına destek verenlerle bir arada olamayız dedik ve ayrıldık." diye konuştu.

  "YAZICIOĞLU'NUN İZİNDEN GİDECEĞİNİ SANIYORDUM"

  İlker Hergüner ise "İdris Bal'ın Muhsin Yazıcıoğlu'nun yolundan gideceğini düşünüyordum. Milliyetçi ve maneviyatçı olarak biliyorduk. Oysa Yazıcıoğlu'nun yolunda olmadıklarını gördüm. Ayrıca Ermenek'teki maden kazasında oğlu ölen Recep Amca'nın lastik ayakkabısını bahane ederek hükümeti eleştirdiler. Bir masumu istismar ettiler. O nedenle istifa ettim" dedi.

  Atilla Kucur ve İlker Hergüner konuşmalarının ardından canlı yayında istifa kağıtlarını imzaladılar.

  DGP'den ilk istifa eden isim Fevzi Bubilik oldu

  İdris Bal ın partisinde iki istifa #2


  Görüş Bildir